Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

04.06.2023

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

04 czerwca 2023 r.

 

1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary. 
 Dziś niedziela adoracyjna. Po ogłoszeniach wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. 
2. Jutro po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Krakowskiej.

3. We wtorek, przypada dziewiąty, ostatni, wtorek  nowenny przed uroczystością św. Antoniego Padewskiego. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, modlitwami nowennowymi, Litanią do Serca Pana Jezusa, procesją eucharystyczną, błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i uczczeniem relikwiami  św. Antoniego. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Antoniego do czynnego udziału, szczególnie asystę  z feretronami, ministrantów oraz dzieci do sypania kwiatów. 

4. W czwartek  8 czerwca  obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 13.30 i 18.00. Ze względu na procesję, nie będzie Mszy świętej o godz. 10.30, 12.00 i 20.00. Dodatkowa Msza św. zostanie odprawiona na zakończenie procesji. W tym roku wspólna procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy dla mieszkańców naszego miasta i okolic rozpocznie się w kościele św. Klemensa Mszą św. o godz. 10.00.

Nasze ołtarze przygotowują FZŚ oraz Bractwo Straży Honorowej NSPJ. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach liturgicznych. Prosimy o przygotowanie sztandarów, chorągwi i feretronów. Przygotujmy ołtarze i udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, na Jego błogosławieństwo. Straż Miejska i Policja zwraca się z prośbą o nieparkowanie aut na ulicach, gdzie będzie przechodzić procesja.

5. Tradycyjny koncert Solne Uwielbienie w Boże Ciało odbędzie się 8 czerwca o godz. 19.00 na Rynku Górnym Wieliczce . na zakończenie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy. 
6. Przez Oktawę Bożego Ciała o godz. 17.30 w naszym sanktuarium będą odbywały się procesje Eucharystyczne połączone z nabożeństwem czerwcowym. 
7. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjne. W ostatnim czasie są prowadzone inwestycje w klasztorze, których nie widzicie, ale są one konieczne do właściwego jego funkcjonowania. Za wasze ofiary na ten cel serdecznie dziękujemy. Po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie klas VII przed bierzmowaniem.

8. Już dziś zapraszamy na Festyn Franciszkański w ogrodach klasztoru w niedzielę 25 czerwca. Rozpocznie się po Mszy św. o godz. 13.30. Będzie on wpisany w obchody jubileuszowe powstania naszej Prowincji zakonnej i naszego klasztoru. W programie gry, zabawy, muzyka na żywo, konkursy z nagrodami.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK