Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

03.11.2019

Ogłoszenia na XXXI NZ 2019

OGŁOSZENIA
31 NIEDZIELA ZWYKŁA
03 listopada 2019

1. W miesiącu listopadzie pamiętajmy o naszych drogich zmarłych. Wyrazem tej pamięci są między innymi wypominki, zarówno listopadowe, jak i roczne. W naszej świątyni przez cały miesiąc listopad o godz. 17.15 czytamy imiona zmarłych, a w ich intencji o godz. 17.30 modlitwa różańcowa i o godz. 18.00 msza św. zbiorowa sprawowana na sposób gregoriański. 

2. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz (spełniając warunki odpustu), możemy uzyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących. 

3. Serdecznie zapraszamy do naszego Sanktuarium na adoracje Najświętszego Sakramentu. Adoracje odbywają się w poniedziałki, po mszy św. wieczornej i trwają do godz. 21.00, zakończone błogosławieństwem i apelem jasnogórskim. 

4. 09 listopada, będziemy obchodzić święto rocznicy poświęcenia bazyliki laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu. To wspaniała okazja, aby w modlitwie powierzać osobę i posługę Ojca Świętego.

5. 10 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. W tym dniu imieniny obchodzi o. Leon, którego już dzisiaj otaczamy serdeczną modlitwą.

6. W najbliższy piątek, 08 listopada po mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie młodzieży z klas VI i VII, przygotowującej się w naszym sanktuarium do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkania będą się odbywały w każdy drugi piątek miesiąca po mszy św. wieczornej. Pierwsze spotkanie dla klas 8 odbędzie się 17 listopada tj. niedziela o godz. 10.00.

7. W związku ze zbliżającym się jubileuszem 25-lecia koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Łaskawej, który przypada 04 czerwca 2020 roku, w każdą pierwszą sobotę miesiąca odmawiamy nowennę, aby w ten sposób przygotować się duchowo do tego wydarzenia. Wdzięczni Matce Bożej za ponad czterowiekową opiekę nad naszym górniczym miastem, jako wotum wdzięczności, obraz Pani Wielickiej zostanie przyozdobiony nową suknią, którą wykona pracownia Mariusza i Kamila Drapikowskich z Gdańska. Zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian, dobrodziejów oraz sympatyków naszego Sanktuarium, o aktywne włączenie się w przygotowania do jubileuszu. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w tej intencji, a także wsparcia materialnego, aby powyższe dzieło mogło zostać zrealizowane.

8. Dzisiaj, o godz. 16.00, odbędzie się Msza św. w intencji FZŚ.

9. W zakrystii, możemy nabyć kalendarz na Nowy Rok ze zdjęciami naszego Sanktuarium, Balsam Kapucyński oraz prasę katolicką.

Wszystkim dobrodziejom naszego zakonu składamy z serca płynące życzenia „Pokoju i Dobra”, opieki Matki Bożej Łaskawej oraz obfitości łask Bożych.

Od 1 listopada w kinach pojawił się film “Nieplanowane”. To dzieło odsłaniające kulisy

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK