Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

22.12.2019

4 NA 2019

OGŁOSZENIA 
4 NIEDZIELA ADWENTU
22 GRUDNIA 2019

1. Dzisiaj przypada czwarta, ostatnia Niedziela Adwentu. We wtorek, w Wigilię Bożego Narodzenia, po Mszy św. o godz. 8.00 zakończenie nowenny do Dzieciątka Jezus. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00 i 8.00. W wigilijny wieczór nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Również we wtorek, o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie ministrantów i lektorów.

2. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z wtorku, na środę. Wcześniej w naszych wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania i zgody. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu. Tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

3. W środę, 25 grudnia przypada pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego.

4. W czwartek, 26 grudnia, drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. będą sprawowane również w porządku niedzielnym.

5. Przygotowując się do Uroczystości narodzin Zbawiciela Świata, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Nabywając je wspomagamy dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących. 

6. Wraz ze scholą „Aniołki Franciszka”, zapraszamy wszystkich, do adoracji Pana Jezusa przy żłóbku oraz śpiew kolęd, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia o godz. 16.00.

7. W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia (po raz czwarty), wyruszy z naszej parafii do Solnego Miasta ORSZAK TRZECH KRÓLI, który połączy się w marszu z orszakiem z parafii św. Klemensa i parafii św. Pawła Apostoła. Nasz orszak będzie reprezentował król Melchior. Już dzisiaj zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby rodzice przygotowali swoim dzieciom stroje w kolorze zielonym. Będziemy w marszu reprezentować Azję, dlatego mile widziane będą stroje z tego rejonu świata. Zachęcamy do udziału w marszu wszystkich, którzy będą chcieli oddać należną cześć nowonarodzonemu dzieciątku.

8. W zakrystii jest do nabycia balsam kapucyński oraz prasa katolicka. 

Na Święta Bożego Narodzenia pragniemy złożyć wyrazy wdzięczności i najserdeczniejsze życzenia: niech ta Święta Noc upłynie w ciepłej, rodzinnej atmosferze, nieprzysłoniętej gorączkowymi przygotowaniami. Ten szczególny czas Bożego Narodzenia, niech przyniesie radość i spełnienie szlachetnych zamierzeń. Oby betlejemska gwiazda zwiastująca Narodziny Zbawiciela rozświetliła swoim blaskiem nie tylko czas Świąt, 
ale także wszystkie dni Nowego 2020 Roku.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK