Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

5.05.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCY 

05.05.2024 r.

 

1. Trwa miesiąc maj, poświęcony szczególnej czci Matki Bożej.

 

Nabożeństwa majowe w naszym Sanktuarium o godz. 17.30. Majówki przy figurach Matki Bożej na Os. Kościuszki o godz. 19:00, na Osiedlu Bogudzice przy ul. Dębowej o godz. 19:00, a także na ul. Wygoda o godz. 19.30. 

 

2. We wtorek zapraszamy na kolejny dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy.

 

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:

  • W poniedziałek święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
  • W środę UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Główne uroczystości z procesją na Skałkę z udziałem Episkopatu Polski 12 maja w niedzielę o 9:00 na Wawelu.
  • W piątek rozpoczęcie nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego.

 

4. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 

 

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się przy wejściu do klasztoru. 

Jest specjalny numer Gościa Niedzielnego, dla dzieci Promyczek Dobra.

 

6. W przyszłą niedzielę swoim świadectwem cudu nawrócenia przez spotkanie z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie podzieli się z nami Pani Marta Przybyła, która osobiście doświadczyła mocy i miłości Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Pani Marta poprowadzi również Adorację Pana Jezusa po Mszy świętej o 20:00. Będziemy modlić się również o łaskę uzdrowienia i uwolnienia.

 

7. W czwartek na Mszy św. o godzinie 18:00 ks. bp Zdzisław Błaszczyk, udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Ks. Bp Zdzisław Błaszczyk od 2000 roku pracuje w Brazylii a od 2020 jako biskup pomocniczy Rio de Janerio. Prosimy Was o modlitwę w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

 

8. Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet serdecznie zaprasza wszystkie kobiety na 5. Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Janą Górę, która odbędzie się 19 maja br.(niedziela)

 

Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne. Dziękujemy za ofiary na tacę i te wpłacane na konto klasztoru.. Wszystkim parafianom, gościom i dobrodziejom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK