Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

26.05.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY | 26.05.2024

 

Stajemy dzisiaj wobec największej Tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, co światłem wiary. Przeżywając w naszej archidiecezji Kongres Eucharystyczny, w czasach, gdzie coraz bardziej zanika wiara w realną obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Pragniemy nie jako na nowo odkryć Jego realną obecność pod postacią chleba i wina. Dzisiaj po Mszy świętej o 12 tej Adoracja Pana Jezusa w ciszy do 17.30.

 

1. We wtorek zapraszamy na kolejny dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy.

 

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:

- W środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. 

- W piątek – Święto Nawiedzenia NMP  

- W sobotę – wspomnienie św. Justyna, męczennika

 

3. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym roku wspólna procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy dla mieszkańców naszego miasta i okolic rozpocznie się w naszym kościele Mszą św. o godzinie 10:00.

 

Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach liturgicznych.

 

Prosimy o przygotowanie sztandarów, chorągwi i feretronów. Przygotujmy ołtarze i udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca na Jego błogosławieństwo.

 

Straż Miejska i Policja zwraca się z prośba o nieparkowanie aut na ulicach, gdzie będzie przechodzić procesja.

 

Na 19.30 tradycyjnie już zapraszamy na Rynek Górny w Wieliczce na „Solne Uwielbienie”. Więcej szczegółów odnośnie wydarzenia pojawi się w poniedziałek.

 

4. Z okazji Dnia Matki i na zakończenie miesiąca maja, zapraszamy od dzisiaj do środy włącznie na 21.00 na wieczory z Matką Bożą Fatimską, które poprowadzi ks. Krzysztof Czapla, dyrektor Sekretariatu Fatimskiego w Zakopanem. Będzie to niepowtarzalna okazja, by zapoznać się przesłaniem jakie Matka Boża zostawiła ludzkości w Fatimie w 1917 roku za pośrednictwem trójki dzieci, małych pastuszków. Warto skorzystać z obecności ks. Krzysztofa i jego wiedzy o Fatimie, gdyż obecnie krąży w internecie (i nie tylko) wiele przekłamań i błędów w tym temacie.

 

5. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.30, koncert na głos i skrzypce zatytułowany; Jednogłośni. Improwizacje m.in. na temat chorału gregoriańskiego, muzyka sakralna dawna i współczesna. O byciu jedno w miłości opowiedzą w swoim świadectwie Joanna i Piotr Jamiołowie, muzycy z Trójmiasta.

 

6..W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na 18:00 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

7. Również w sobotę 1 czerwca diakon Łukasz Kucięba, który w naszej parafii odbywa praktyki diakońskie przyjmie święcenia kapłańskie. Otoczmy Go naszą modlitwą. Prośba również o modlitwę za ks. Kazimierza Kubika, proboszcza parafii w Raciborsku, który w poważnym stanie przebywa w szpitalu.

 

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się przy wejściu do klasztoru. 

Jest specjalny numer Gościa Niedzielnego, dla dzieci Promyczek Dobra, Staś i inne.

 

9. W tym tygodniu do Domu Ojca z naszej parafii odszedł:

Śp. Piotr Sosin z ul. Kraszewskiego, lat 58 

    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne. Dziękujemy za ofiary na tacę i te wpłacane na konto klasztoru.

 

Wszystkim parafianom, gościom i dobrodziejom życzymy błogosławionego tygodnia. Pokój i Dobro!

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK