Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

29.12.2019

Uroczystość Świętej Rodziny


OGLOSZENIA
UROCZYSTOŚĆ ŚW. RODZINY: JEZUSA MARYI I JÓZEFA
29 GRUDNIA 2019

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela kończącego się 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa.

2 We wtorek, 31 grudnia zakończenie starego roku. Podczas nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego o godzinie 17.30, podziękujemy Bogu za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny w Nowym 2020 roku.

3. W środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Porządek Mszy Świętych w Nowym Roku - jak w każdą niedzielę.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek kapłani od godz. 9.00 udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. O godz. 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Straży Honorowej Serca Bożego.

5. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10.00 rozpoczniemy Fatimski Różaniec pokutny – trzy części. O godz. 12.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej i w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. Na ten dzień przypada kolejny dzień nowenny, poprzez którą przygotowujemy się do Jubileuszu 25-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej. Również w tym dniu o godz. 12.00 Msza św. Rodziny Radia Maryja, a po Mszy spotkanie w Auli św. Jana Pawła II.

6. W przyszłą niedzielę, 05 stycznia przypada 81 rocznica śmierci Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby. O godz. 10.30 odprawimy Uroczystą Mszę św. koncelebrowaną w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby, z udziałem pielgrzymów z Libuszy, rodzinnej miejscowości Br. Alojzego.

7. W poniedziałek, 06 stycznia, będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego, - „Trzech Króli”. W czasie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy kadzidło i kredę.

8. W uroczystość Objawienia Pańskiego, o godz. 12.45 wyruszy z naszej parafii, do „Solnego Miasta”, ORSZAK TRZECH KRÓLI, który połączy się w marszu z orszakiem z parafii św. Klemensa i parafii św. Pawła Apostoła. Nasz orszak będzie reprezentował król Melchior. Zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby rodzice przygotowali swoim dzieciom stroje w kolorze zielonym. Będziemy w marszu reprezentować Azję, dlatego mile widziane będą stroje z tego rejonu świata. Zachęcamy do udziału w marszu wszystkich, którzy będą chcieli oddać należną cześć nowonarodzonemu dzieciątku.

9. W tym tygodniu, w czwartek, 2 styczna od godz. 16.00 rozpoczynamy KOLĘDĘ – czyli wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii. Przez okres trwania kolędy nie będzie czynna kancelaria parafialna w godzinach wieczornych. Program kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco.

Czwartek – 02 stycznia, godz. 16.00

Ulica Zbożowa od 1 do 17 i domki szeregowe numery 12, 20 22, 24 i 26

Piątek – 03 stycznia, godz. 16.00

Ulica Zbożowa i domki szeregowe numery 25, 28, 32, 30, 33, 34 35 i nr 36 oraz 71c oraz wszystkie nowopowstałe numery mieszkań na ul. Zbożowej.

Sobota – 04 stycznia, godz. 16.00

ul. Winnicka, ul. Topolowa i nowopowstała ul. Jaworowa.

10. Pozostałe terminy kolędy będą zamieszczone w gablocie przed kościołem, na stronie internetowej naszej parafii oraz na Facebooku.

11. W związku ze zbliżającym się jubileuszem 25-lecia koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Łaskawej, który przypada 06 czerwca 2020 roku, wdzięczni Matce Bożej za ponad czterowiekową opiekę nad naszym górniczym miastem i naszymi rodzinami, jako wotum wdzięczności, obraz Księżnej Wieliczki, zostanie przyozdobiony w nową suknię. Dlatego wszelkie ofiary składane w czasie kolędy zostaną przeznaczone na piękne wotum wdzięczności w postaci sukni, w którą zostanie przyozdobiona Matka Boża. Już dzisiaj wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać.

Drogim Parafianom i Gościom życzymy w Nowym Roku zdrowia, wielu sukcesów i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg Wam błogosławi i obdarza swoją łaską w całym
Nowym 2020 Roku.

POZDRAWIAMY WSZYSTKIE RODZINY,
FRANCISZKANIE Z WIELICZKI.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK