Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

9.06.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

10 NIEDZIELA ZWYKŁA | 09.06.2024 

 

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:

  • W wtorek – wspomnienie obowiązkowe świętego Barnaby, Apostoła
  • W środę – w naszej prowincji zakonnej wspomnienie obowiązkowe bł. Męczenników: Narcyza Turchana, Krystyna Gondka, prezbiterów Marcina Oprządka, Brunona Zembola i 104 towarzyszy.
  • W piątek – wspomnienie obowiązkowe bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • W sobotę – wspomnienie obowiązkowe bł. Jolanty, zakonnicy

2. W środę 12 czerwca zapraszamy na Mszę św. o godz. 18 z nabożeństwem okrycia płaszczem Matki Bożej z Guadalupe.

3. W czwartek 13 przypada UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. ANTONIEGO Z PADWY. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 8.00 i suma odpustowa o godz. 18, której przewodniczyć będziecie ks. Tomasz Bajer, proboszcz i dziekan parafii w Sygneczowie. Serdecznie zapraszamy asystę z feretronami, dziewczynki do sypania kwiatów. Poświęcenie liii i chleba św. Antoniego na każdej Mszy świętej.

W tym dniu przypada również drugi dzień fatimski. Różaniec rozpoczniemy o godz. 17.30. Po Mszy świętej Procesja Eucharystyczna z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Po zakończeniu liturgii błogosławieństwo dzieci. 

 

3. W sobotę 15 czerwca w krakowskich Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Michała Rapacza. Mszy św. z obrzędem beatyfikacji o godz. 11.00 w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach przewodniczyć będzie kard. Marcello Semeraro, prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych. Szczegóły odnośnie uroczystości w gablocie przed kościołem.

4. Dzisiaj przed kościołem zbiórka na rzecz osoby niepełnosprawnej Juliusza Czepiżaka, którą przeprowadzi fundacja „Wygrajmy Siebie”. Zebrane środki przeznaczone są na kolejną operację, która umożliwi Juliuszowi samodzielne poruszanie się.

 

5. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o 10.30, której przewodniczyć będzie o. Krzysztof Bobak, minister prowincjalny, nasza wspólnota Bractwa Straży Honorowej NSPJ przeżywać będzie Jubileusz 35 lecia powstania. 

6. Także w przyszłą niedzielę zapraszamy do Krakowa na Marsz dla Życia i rodziny, pod hasłem „W obronie dzieci”. Startujemy o godzinie 11.30 z Placu Matejki

 

7. Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza do udziału w imprezie „Święto Soli” 16 czerwca, która będzie miała miejsce na dziedzińcach Zamku Żupnego i w Ogrodzie Żupnym. To impreza skierowana do całej rodziny. Dostępne też będzie, niedawno otwarte, północne skrzydło zamku w pięknymi polichromiami i wystawami czasowymi: „Tajemnice kościoła św. Klemensa w Wieliczce i „ Świat górników. Praca górników na dawnych fotografiach”. 

Wstęp wolny. 

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się przy wejściu do klasztoru. 

Jest specjalny numer Gościa Niedzielnego, biuletyn Dzień Pański.

9. W naszej kawiarence nie tylko kawa czy herbata, są również wyjątkowe prace przedstawiające św. Antoniego z Padwy. Zapraszamy. 

 

10. W tym tygodniu do Domu Ojca z naszej parafii odeszła:

  • Śp. Irena Frey z ul. Piłsudskiego, lat 92 

 

    Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne. Dziękujemy za ofiary na tacę i te wpłacane na konto klasztoru.. Wszystkim parafianom, gościom i dobrodziejom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK