Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

12.06.2024

Nabożeństwo okrycia płaszczem Matki Bożej z Guadalupe

RÓŻANIEC POD PŁASZCZEM MATKI BOŻEJ Z GUADALUPE

 

12 czerwca, środa | 18:00 - Msza Święta | Po Mszy - nabożeństwo okrycia płaszczem Matki Bożej z Guadalupe.

 

Zapraszamy!

______________________________________________

NABOŻEŃSTWA OKRYCIA PŁASZCZEM MATKI BOŻEJ Z GUADALUPE

 

Niezwykły czas indywidualnej, wewnętrznej rozmowy z Maryją.

 

Od niedawna w naszej parafii, wierni mają okazję brać udział w dość niezwykłym nabożeństwie - Różańca pod płaszczem Maryi z Guadalupe. Odbywa się ono cyklicznie, najczęściej 12 dnia każdego miesiąca.

 

Skąd się wzięło to nabożeństwo?

 

Wszystko przyszło do Polski z Meksyku, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe oraz Jej niezwykły wizerunek, powstały w nadnaturalny sposób. Nawiązuje jednak przede wszystkim do starej katolickiej praktyki szkaplerzy, jako szat oznaczających obecność i opiekę Boga. Zarówno szkaplerz jak i objawienie Matki Bożej Juanowi Diego w Meksyku łączy właśnie idea szaty Maryi.

 

"Maryja, która ukazała się Juanowi miała na sobie niebieski płaszcz, pełen symboli czytelnych dla Indianina azteckiego. Przede wszystkim kolor szaty był zarezerwowany dla władcy, króla indiańskiego. Ponadto Maryja miała na sobie suknię koloru jutrzenki, co oznaczało w tamtej kulturze kobietę, która wkrótce urodzi. To wszystko były dla niego znaki, że ma do czynienia z Matką Władcy, który wkrótce się narodzi" – mówi portalowi Stacja7.pl ks. Jerzy Jastrzębski, posługujący Płaszczem Maryi z Guadalupe w archidiecezji warszawskiej.

 

Jest to specjalnie szyty w Meksyku płaszcz, na którego uszycie i używanie trzeba mieć pozwolenie od biskupa Meksyku oraz biskupa diecezji. W naszej parafii kustoszem płaszcza Matki Bożej z Guadalupe jest o. Mariusz Tabor.

 

Nabożeństwo okrycia płaszczem ma szczególny przebieg. Podczas, gdy wierni odmawiają kolejne tajemnice różańca, chętni podchodzą do prezbiterium i tam zostają okryci płaszczem. Jest to niezwykły czas, gdy zostają zaproszeni do indywidualnej, wewnętrznej rozmowy z Maryją.

 

Apostołowie płaszcza podkreślają, że wielu z tych, którzy modlili się pod płaszczem Maryi z Guadalupe doświadczyli cudów w życiu swoim, lub tych, w intencji których się modlili. Znane są świadectwa osób uzdrowionych z depresji i chorób psychicznych, świadectwa o nawróceniach osób w rodzinach, za które modliły się osoby pod płaszczem, cud przemiany w skłóconych małżeństwach oraz liczne łaski pomocy Matki Bożej w sytuacjach leczenia ciężkich chorób nieuleczalnych.

 

IMPRIMATUR

 

 „Apostolat Różańca świętego i Płaszcza Najświętszej Dziewicy z Guadalupe, Matki Boga Prawdziwego dla którego żyje, powołała pani Naty de Anda w 2010 r. na skutek ogromnego nabożeństwa do MB Guadalupe. Głównym cele jego jest zjednoczenie osób w modlitwie różańcowej w rodzinach i wspólnotach w intencjach poniżej podanych Matki Bożej i proponowanych przez członków. Apostolat dostał pełne pozwolenie na działanie i imprimatur udzielony przez Jego Eminencję Kardynała Juan Sandoval Iniguez i Arcybiskupa Guadalajara w dniu 23 maja 2011 roku” – czytamy na stronie dedykowanej płaszczowi Maryi z Guadalupe.

 

________________________________________________

 Litania do Matki Bożej z Guadalupe oraz więcej informacji:

 https://stacja7.pl/maryja/rozaniec-pod-plaszczem-matki-bozej-z-guadalupe-co-to-jest-i-skad-sie-wzielo/

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK