Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

16.06.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

11 NIEDZIELA ZWYKŁA | 16.06.2024

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

W poniedziałek – św. Brat Albert Chmielowski, zakonnik, patron Caritas.

W piątek – św. Alojzy Gonzaga, zakonnik, jezuicki zakonnik, patron młodzieży studiującej.

 

Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia o 17.30.

 

Dzisiaj w Krakowie o 11.30 z Placu Matejki wyruszy Marsz dla Życia i rodziny, pod hasłem „W obronie dzieci”. 

 

Piątek 21 czerwca jest dniem zakończenia roku szkolnego i katechetycznego. Msza święta dla dzieci Szkoły Podstawowej nr 1 zostanie odprawiona w środę 19 czerwca o godz. 16.30. Dla młodzieży w piątek 21 czerwca o godz. 8.00. 

 

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza dzisiaj na „Święto Soli”, która ma miejsce na dziedzińcach Zamku Żupnego i w Ogrodzie Żupnym. To impreza skierowana do całej rodziny. Dostępne też będzie, niedawno otwarte, północne skrzydło zamku w pięknymi polichromiami i wystawami czasowymi: „Tajemnice kościoła św. Klemensa w Wieliczce i „Świat górników. Praca górników na dawnych fotografiach”. Wstęp wolny. 

 

W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 Mszę św. prymicyjną odprawi o. Łukasz Kucięba, który 1 czerwca przyjął święcenia kapłańskie z rąk Bp. Damiana Muskusa OFM. W naszym klasztorze odbywał praktyki duszpasterskie.

 

Serdecznie zapraszamy na Festyn Franciszkański w ogrodach naszego klasztoru w przyszłą niedzielę od godziny 15:00. W programie: gry, zabawy, muzyka na żywo, konkursy z nagrodami, mecz piłki nożnej a wieczorem pokaz sztucznych ogni. 

 

Biuro Radia Maryja przy tutejszym Sanktuarium organizuje coroczną pielgrzymkę na Jasną Górę w niedzielę 14 lipca. Wyjazd o godzinie 6.00. Zapisy i bliższe informacje w biurze Radia Maryja w godzinach dyżurów: Niedziela 8.00 – 10.30, środa 17.00 – 18.00.

 

W tym tygodniu do Domu Ojca z naszej parafii odeszła:

Śp. Krystyna Doening, z ul. Narutowicza, lat 62

 

    Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu a także przesłane na konto wspierają naszą parafię, sanktuarium i klasztor.

 

Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas na drodze przemiany serc i dawania świadec

twa życia Ewangelią.

 

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK