Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

17.06.2024

FESTYN FRANCISZKAŃSKI 2024

FESTYN FRANCISZKAŃSKI | WIELICZKA 2024

 

23 czerwca 2024 r. o godz. 15:00 w ogrodzie klasztornym oo. Franciszkanów w Wieliczce, po raz kolejny organizujemy Festyn Franciszkański - rodzinny piknik z wieloma atrakcjami, mega nagrodami i nieziemsko (dosłownie!) ważnym celem.

 

Już dzisiaj zapraszamy Was na to wydarzenie:

https://facebook.com/events/s/festyn-franciszkanski-wieliczk/428611473356966/

 

Zaplanujcie tak czas, aby przyjść z całymi rodzinami, możecie zaprosić znajomych i sąsiadów, a nawet zabrać ze sobą ludzi napotkanych przypadkiem po drodze.

 

Warto, ponieważ szykuje się naprawdę niezła zabawa. Zainteresowanie i frekwencja w poprzednich latach były ogromne.

 

ATRAKCJE

Przewidujemy mnóstwo atrakcji, wśród nich m. in.:

▪️dmuchańce

▪️smakołyki: lody, frytki, wata cukrowa

▪️grill

▪️malowanie twarzy

▪️mecz piłkarski oraz inne konkurencje

▪️koniki

▪️muzyka na żywo

▪️zabawy z nagrodami

▪️pokaz sztucznych ogni

 

KONKURSY Z MEGA NAGRODAMI

W poprzednich edycjach Festynu konkursy były powodem ogromnych emocji. Także i teraz do wygrania będzie wiele ciekawych gadżetów. Oprócz tego kilka, może kilkanaście nagród o wyższej wartości. Ostatnio były to np.: rowery, kolacje w renomowanych restauracjach, hulajnogi czy nawet...basen.

 

Co będzie czekać na Was w tym roku?

 

Trochę tajemnica. Trochę niespodzianka. A wiele jeszcze w toku. Dlatego... więcej szczegółów już wkrótce.

 

"NIEZIEMSKI CEL ZBIÓRKI"

Środki uzyskane podczas festynu, zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z powstaniem Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w ogrodach klasztoru.

 

Gdy już uda się odpowiednio zaadoptować kaplicę Porcjunkuli i jej otoczenie - Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie będzie wystawiony przez 24h/dobę i 7 dni w tygodniu. Będzie to absolutnie wyjątkowe miejsce na mapie Wieliczki. Dla ludzi mających już doświadczenie adoracji jest to oczywiste. Jednak niezwykle poruszające są świadectwa ludzi niewierzących, którzy w różnych częściach Polski trafiali przypadkowo do takich kaplic a później... regularnie tam wracali. Ze względu na niesamowity pokój serca, który tam odczuwali.

 

WSPARCIE FESTYNU

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć finansowo organizację festynu to może jakąkolwiek kwotę wpłacić na konto Fundacji Brata Alojzego Kosiby. Numer konta Fundacji: 26114020040000380284773946

Opis wpłaty:"darowizna na cele statutowe - Piknik rodzinny Wieliczka"

 

Mile widziani są również sponsorzy, którzy pomogą sfinansować nagrody lub atrakcje i przyczynić się do organizacji tego wydarzenia.

 

DO ZOBACZENIA W OGRODACH FRANCISZKAŃSKICH

 

POKÓJ I DOBRO!

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK