Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

26.06.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

12 NIEDZIELA ZWYKŁA | 23.06.2024

 

Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca. W tym dniu pamiętamy w modlitwie prosząc o Boże błogosławieństwo dla żyjących i życie wieczne dla zmarłych ojców.

 

W tym tygodniu będziemy przeżywali: 

  • W poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
  • W sobotę – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła
  • W piątek patronuje nam św. Ireneusz, biskup i męczennik

 

Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia o 17.30.

 

Zarząd naszej Prowincji dokonał zmian w naszej wspólnocie zakonnej. O. Łukasz Kucięba, który pierwszego czerwca przyjął święcenia kapłańskie został skierowany na placówkę do Warszawy. Do naszej wspólnoty dołączy o. Kamil Szadkowski.

Zmiany nastąpiły również w naszym liceum franciszkańskim. O. Piotr Antoniuk, dotychczasowy dyrektor szkoły został skierowany na placówkę do Warszawy. 

Dyrektorem szkoły został o. Piotr Gądek, prefektem o. Dawid Birunt.

 

     Biuro Radia Maryja przy tutejszym Sanktuarium organizuje coroczną pielgrzymkę na Jasną Górę w niedzielę 14 lipca. Wyjazd o godzinie 6.00. Zapisy i bliższe informacje w biurze Radia Maryja w godzinach dyżurów: Niedziela 8.00 – 10.30, środa 17.00 – 18.00.

   

 Serdecznie zapraszamy na Festyn Franciszkański w ogrodach franciszkańskich dzisiaj od godziny 15 tej do 22.00. W programie: gry, zabawy, muzyka na żywo, konkursy z nagrodami, mecz piłki nożnej a wieczorem pokaz sztucznych ogni. Z tej okazji gościmy w naszej parafii Polską Fundację Ratownictwa Medycznego. Posłuchajmy krótkiego świadectwa z ich działalności…

     

    Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy prze ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu a także przesłane na konto wspierają naszą parafię, sanktuarium i klasztor. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas na drodze przemiany serc i dawania świadectwa życia Ewangelią.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK