Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

30.06.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13 NIEDZIELA ZWYKŁA | 30.06.2024 r.

    

Rozpoczął się czas wakacyjnego wypoczynku. Drodzy rodzice dołóżcie starań, aby wasze dzieci regularnie uczestniczyły w niedzielnej Mszy świętej zarówno podczas wyjazdów jak i pobytu w domu. Udającym się na urlopy życzymy wiele radości i miłego wypoczynku, a pozostającym w domach niech Pan błogosławi w codziennych zajęciach. 

 

W tym tygodniu patronują nam : 

W środę – św. Tomasz Apostoł

W sobotę – bł. Maria Teresa Ledóchowska, patronka Dzieł Misyjnych.

 

W tym tygodniu będziemy przeżywali dni odnowy wewnętrznej: I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek o 23.00 Godzina Święta.

W piątek od 9 Kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą świętą.

W sobotę zapraszamy na nabożeństwo I soboty miesiąca, Rozpoczniemy Mszą św. o godzinie 18:00, po niej nabożeństwo różańcowe i okrycie płaszczem Matki Bożej z Guadalupe. W naszej parafii gościć będziemy p. Naty de Anda z Meksyku, założycielkę Apostolatu Różańca Świętego i Płaszcza Matki Bożej z Guadalupe, matkę 11 dzieci. Apostolat zatwierdził w 2011 roku kard. Guadalajary, a w 2013 r. otrzymał on aprobatę i błogosławieństwo papieża Franciszka. 

 

Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery, telefony komórkowe etc.) Zbiórka będzie trwać do 5 lipca, tj. do piątku do godziny 12.30. Sprzęt będzie można składać przy ogrodzeniu drzewa na naszym parkingu. Aktywny udział w zbiórce to realne działanie na rzecz ochrony środowiska oraz pomoc dla Polskich Misjonarzy. W podzięce za zaangażowanie parafian zostanie przekazane wsparcie finansowe na ich misje w najbiedniejszych krajach świata między innymi Boliwii, Ekwadorze, Kamerunie, Czadzie, Brazylii, Peru a także dla naszych rodaków, którzy pozostali na wschodzie (Ukrainie Gruzji, Kazachstanie)

     

Wyrażamy ogromną wdzięczność za włączenie się w przygotowanie i poprowadzenie naszego festynu. Panom porządkowym, paniom z koła Gospodyń za pyszne wypieki, artystom, którzy wystąpili na scenie, wszystkim, którzy zadbali o gastronomię i atrakcje w ogrodzie, sponsorom loterii fantowej i licytacji oraz tym, którzy spędzili to niedzielne popołudnie w naszym ogrodzie. Jesteśmy wdzięczni za wasze zaangażowanie i okazane serce. 

 

Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Dostępna w wejściu do klasztoru. 

 

Dziękujemy również wszystkim parafianom, gościom i sympatykom którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu a także przesłane na konto wspierają naszą parafię, sanktuarium i klasztor. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas na drodze przemiany serc i dawania świadectwa życia Ewangelią. 

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK