Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

7.07.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14 NIEDZIELA ZWYKŁA | 07.07.2024 r.

 

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po wszystkich Mszach Świętych.

 

Intencje modlitewne na miesiąc lipiec: intencja ewangelizacyjna – o opiekę duszpasterską nad chorymi, aby sakrament namaszczenia chorych dał przyjmującym go osobom oraz ich bliskim siłę od Pana, stając się dla wszystkich widocznym znakiem współczucia i nadziei. 

 

W tym tygodniu patronują nam :

W poniedziałek – św. jan z Dukli, kapłan, pustelnik, franciszkański kapłan, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja.

We wtorek święci męczennicy Mikołaj Picka, Willad i towarzysze

W środę – św. Weronika Giuliani, dziewica

W czwartek – św. Benedykt, opat, patron Europy

W piątek św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik

W sobotę – święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt

 

W sobotę, 13 lipca o godzinie 18:00 odbędzie się nabożeństwo fatimskie wraz z procesją światła. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez ręce Niepokalanej przedstawiać Bogu nasze pokorne prośby.

 

22 lipca przyjeżdża do Wieliczki grupa młodzieży 18 osób z okolicy Barcelony. Bardzo miło wspominają pobyt w rodzinach naszej parafii podczas Światowych Dni Młodzieży, Potrzebny jest nocleg dla nich w dniach 22-26 lipca. Prosimy o kontakt telefoniczny lub w zakrystii.

 

Przedszkole Montessorek Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Wieliczce ma jeszcze wolne miejsca na rok 2024/2025. Zaprasza dzieci od 2.5 roku do 6 lat. Więcej informacji na plakacie.

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dostępna w wejściu do klasztoru.

 

Niech czas wakacyjnego wypoczynku będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. A zmarłych Parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK