Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

01.01.2020

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI
1 STYCZNIA 2020

1. W dzisiejszą Uroczystość, za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W pierwszy piątek miesiąca kapłani od godz. 9.00 udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. 

3. W pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 10.00 – Fatimski Różaniec pokutny, trzy części. O godz. 12.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej i w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. Na ten dzień przypada kolejny dzień nowenny, poprzez którą przygotowujemy się do Jubileuszu 25-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej.

4. Również w sobotę 04 stycznia o godz. 18.00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu „Towarzystwa Śpiewaczego Lutnia”.

5. W niedzielę, 05 stycznia przypada 81 rocznica śmierci Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby. O godz. 10.30 Uroczysta Msza św. koncelebrowana w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego, z udziałem pielgrzymów z Libuszy, rodzinnej miejscowości Br. Alojzego. Mszę świętą uświetni występ chóru „Camerata”. W imieniu tegoż chóru serdecznie zapraszamy na 14 Wielicki Wieczór Kolęd, który odbędzie się 10 stycznia o godz. 18.00 w Wielickiej Mediatece.

6. W najbliższą niedzielę, 05 stycznia, po Mszach św. odbędzie się kwesta na rzecz Weroniki, która uległa bardzo poważnemu wypadkowi. Lekarze nie dawali jej żadnych szans na przeżycie, dzisiaj potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Zachęcamy do wsparcia tej akcji by w przyszłości mogła chociaż poruszać się na wózku inwalidzkim.

7. W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, o godz. 12.45 wyruszy z naszej parafii, do „Solnego Miasta”, ORSZAK TRZECH KRÓLI, który połączy się w marszu z orszakiem z parafii św. Klemensa i parafii św. Pawła Apostoła. Nasz orszak będzie reprezentował król Melchior. Zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby rodzice przygotowali swoim dzieciom stroje w kolorze zielonym. Będziemy w marszu reprezentować Azję, dlatego mile widziane będą stroje z tego rejonu świata. 

8. W czwartek, 2 styczna o godz. 16.00 rozpoczynamy KOLĘDĘ – czyli wizytę duszpasterską. Przez okres trwania kolędy nie będzie czynna kancelaria parafialna w godzinach wieczornych.

Program kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:

CZWARTEK – 02 stycznia, godz. 16.00
Ulica Zbożowa od 1 do 17 i domki szeregowe numery 12, 20 22, 24 i 26
PIĄTEK – 03 stycznia, godz. 16.00
Ulica Zbożowa i domki szeregowe numery 25, 28, 32, 30, 33, 34 35 i nr 36 oraz 71c oraz wszystkie nowopowstałe numery mieszkań na ul. Zbożowej.
SOBOTA – 04 stycznia, godz. 14.00
Ulice: Winnicka, Topolowa oraz nowa ulica Jaworowa.

9. Terminy kolędy zamieszczone są w gablocie przed kościołem, na stronie internetowej naszej parafii oraz na Facebooku.

10. Wdzięczni Matce Bożej za ponad czterowiekową opiekę nad naszym górniczym miastem, jako wotum wdzięczności, obraz Księżnej Wieliczki zostanie przyozdobiony nową suknią. Dlatego wszelkie ofiary składane w czasie kolędy zostaną przeznaczone na ten cel. Już dzisiaj wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać.

Wszystkim Drogim Parafianom Dobrodziejom i Sympatykom życzymy w Nowym Roku wszelkiej dobra. Niech Maryja, Święta Boża Rodzicielka, czuwająca nad dzieciątkiem Jezus, da nam Swe oczy, byśmy w Nowym Roku patrzyli z wiarą. Niechaj da nam Swe serce, Byśmy wielbili Go z Miłością. Niechaj da nam Swe ręce, by przez nie spłynęły, od Bożej Dziecin, najobfitsze łaski w całym Nowym 2020 Roku.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK