Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

05.01.2020

II Niedziela po Narrodzeniu Pańskim

OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
5 STYCZNIA 2020

1. Dzisiaj przypada 81 rocznica śmierci Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby. O godz. 10.30 Uroczysta Msza św. koncelebrowana w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego, z udziałem pielgrzymów z Libuszy, rodzinnej miejscowości Br. Alojzego. Mszę świętą uświetni występ chóru „Camerata”. W imieniu tegoż chóru serdecznie zapraszamy na 14 Wielicki Wieczór Kolęd, który odbędzie się 10 stycznia o godz. 18.00 w Wielickiej Mediatece.

2. Również dzisiaj, po Mszach św. odbywa się kwesta na rzecz Weroniki, która uległa bardzo poważnemu wypadkowi. Lekarze nie dawali jej żadnych szans na przeżycie, dzisiaj potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Zachęcamy do wsparcia tej akcji by w przyszłości mogła chociaż poruszać się na wózku inwalidzkim.

3. Jutro, 06 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego. Na każdej Mszy świętej pobłogosławimy kadzidło i kredę. Kredą oznaczamy drzwi pierwszymi literami imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara, i wpisujemy bieżący rok, zaś kadzidłem okadzamy nasze domy. 

4. W uroczystość Objawienia Pańskiego, o godz. 12.45 wyruszy z naszej parafii, do „Solnego Miasta”, ORSZAK TRZECH KRÓLI, który połączy się w marszu z orszakiem z parafii św. Klemensa i parafii św. Pawła Apostoła. Nasz orszak będzie reprezentował król Melchior. Zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby rodzice przygotowali swoim dzieciom stroje w kolorze zielonym. Będziemy w marszu reprezentować Azję, dlatego mile widziane będą stroje z tego rejonu świata. 

5. Trwa kolęda – czyli wizyta duszpasterska rodzin. Cały program kolędy wywieszony jest w gablocie parafialnej i zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Woda świecona, którą możemy wziąć do swoich domów na kolędę, znajduje się przy kaplicy MBŁ.

6. Wdzięczni Matce Bożej za ponad czterowiekową opiekę nad naszym górniczym miastem, jako wotum wdzięczności, obraz Księżnej Wieliczki zostanie przyozdobiony nową suknią. Dlatego wszelkie ofiary składane w czasie kolędy zostaną przeznaczone na ten cel. Już dzisiaj wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać.

7. Towarzystwo śpiewacze ‘Lutnia” zapraszają na koncert noworoczny z cyklu „Lutnia i Goście”, który odbędzie się w Kampusie Wielickim 11 stycznia br. o godz. 17.00.

7. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego Źródło a także balsam kapucyński.

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask od Bożej Dzieciny, opieki Pani Naszej Łaskawej i wstawiennictwa Sługi Bożego Br. Alojzego Kosiby.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK