Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

06.01.2020

Objawienie Pańskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
OBJAWIENIE PAŃSKIE
6 stycznia 2020

1. Obchodzimy dziś w całym Kościele Uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną też Uroczystością Trzech Króli. Przy ołtarzu znajduje się poświęcone kadzidło i kreda, w które możemy się zaopatrzyć po Mszy świętej. Kredą oznaczamy drzwi pierwszymi literami imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara, i wpisujemy bieżący rok, zaś kadzidłem okadzamy nasze domy. 

2. Zapraszamy na Orszak Trzech Króli, który wyruszy dzisiaj z naszego Sanktuarium, o godz. 12.45 do „Solnego Miasta”. ORSZAK TRZECH KRÓLI połączy się w marszu z orszakiem z parafii św. Klemensa i parafii św. Pawła Apostoła. Nasz orszak będzie reprezentował król Melchior. Zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby rodzice przygotowali swoim dzieciom stroje w kolorze zielonym. Będziemy w marszu reprezentować Azję, dlatego mile widziane będą stroje z tego rejonu świata. 

3. Trwa kolęda – czyli wizyta duszpasterska rodzin. Cały program kolędy wywieszony jest w gablocie parafialnej i zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Woda świecona, którą możemy wziąć do swoich domów na kolędę, znajduje się przy kaplicy MBŁ.

4. Wdzięczni Matce Bożej za ponad czterowiekową opiekę nad naszym górniczym miastem, jako wotum wdzięczności, obraz Księżnej Wieliczki zostanie przyozdobiony nową suknią. Dlatego wszelkie ofiary składane w czasie kolędy zostaną przeznaczone na ten cel. Już dzisiaj wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać.

5. Chór „Camerata” serdecznie zapraszamy na 14 Wielicki Wieczór Kolęd, który odbędzie się 10 stycznia o godz. 18.00 w Wielickiej Mediatece.

6. Towarzystwo śpiewacze ‘Lutnia” zapraszają na koncert noworoczny z cyklu „Lutnia i Goście”, który odbędzie się w Kampusie Wielickim 11 stycznia br. o godz. 17.00.

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask od Bożej Dzieciny, opieki Pani Naszej Łaskawej i wstawiennictwa Sługi Bożego Br. Alojzego Kosiby.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK