Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

26.01.2020

III niedziela Zwykła 2020

OGŁOSZENIA
3 NIEDZIELA ZWYKŁA
26 stycznia 2020 r.

1. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wszystkich wspólnot, działających przy naszej parafii i klasztorze.

2. W środę zakończyliśmy wizytę duszpasterską w rodzinach naszej parafii. Niech Boże Błogosławieństwo zaniesione do domów przez kapłanów, towarzyszy każdego dnia Waszym Rodzinom. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje domy i serca na wspólną modlitwę i wyrażają duchową łączność ze swoja parafią i z klasztorem franciszkańskim. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, wszelkie gesty dobroci i życzliwości oraz za ofiary złożone w czasie kolędy, które w całości przeznaczamy na nową suknią, w którą zostanie przyozdobiony obraz Matki Bożej Łaskawej.

3. W ramach przygotowań do Jubileuszu 25-lecia koronacji zapraszamy w ostatnie wtorki miesiąca na wieczór poświęcony budowaniu osobistej relacji z Jezusem i Maryją. Pierwsze tego typu spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek, 28 stycznia, które rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 19.30. O godz. 20.00 konferencja, którą wygłosi o. Jan Konior- jezuita, filozof, teolog, sinolog, wykładowca, rekolekcjonista i kierownik duchowy, znawca kultur i religii Dalekiego Wschodu. O godz. 20.45 modlitwa i o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. Szczegóły wtorkowego spotkania znajdują się na ulotkach wyłożonych w kościele, stronie internetowej oraz na facebooku.

4. Do srebrnego jubileuszu przygotowujemy się również poprzez nowennę jubileuszową, którą odmawiamy w pierwsze soboty miesiąca. Tym razem gościć będziemy o. Serafina Broniowskiego, Kustosza i Gwardiana z Sanktuarium Matki Bożej - Wspomożycielki Wiernych (Mariahilfberg) w Ambergu w Niemczech. Nabożeństwo pierwszosobotnie rozpoczniemy jak zwykle o godz. 10.00 odmawiając różaniec fatimski, następnie o godz. 12.00 Msza św. z kazaniem, którą odprawi i Słowo Boże wygłosi wspomniany o. Serafin.

5. W przyszłą niedzielę, o godz. 16.00 odbędzie się Msza święta w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz w intencji misji franciszkańskich.

6. W zakrystii jest do nabycia balsam kapucyński oraz prasa katolicka.

Drogim Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszego kościoła i klasztoru, życzymy wielu łask Bożych wypraszanych przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK