Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

02.02.2020

IV niedziela Zwykła 2020

OGŁOSZENIA 
ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO
DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO
02 lutego 2020 r.

1. Dzisiaj w Święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. To święto kapłanów, zakonnic i zakonników, członków instytutów życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego. Zawierzamy dziś wszystkie osoby konsekrowane opiece Maryi. Prośmy też, by nigdy nie zabrakło tych, którzy będą głosić Jezusa Chrystusa i świadczyć o Nim swoim przemienionym życiem.

2. Dzisiaj, o godz. 16.00 Msza święta w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz w intencji misji franciszkańskich.

3. Serdecznie zapraszamy do naszego Sanktuarium na adoracje Najświętszego Sakramentu. Adoracje odbywają się w poniedziałki, po Mszy św. wieczornej i trwają do godz. 21.00, zakończone błogosławieństwem i apelem jasnogórskim. Zapraszamy na krótkie spotkanie z Jezusem w ciszy, aby Jemu powierzyć troski dnia codziennego.

4. Jutro, 3 lutego przypada wspomnienie świętego Błażeja, biskupa i męczennika, patrona cierpiących na choroby gardła. Tego dnia na zakończenie każdej Mszy Świętej otrzymamy specjalne błogosławieństwo gardła za przyczyną św. Błażeja. 

5. W środę, 5 lutego w liturgii Kościoła wspominamy świętą Agatę. We wspomnienie św. Agaty święci się sól, chleb i wodę. Za wstawiennictwem świętej Agaty mają one chronić nas i nasze domostwa, mieszkania od niebezpieczeństw pożaru i od innych przeciwności. Chleb, sól i wodę poświecimy na Mszy św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Po południu o godz. 17.30 spowiedź dla dzieci i młodzieży, a o godz. 18.00 Msza św. dla nich. Również o godz. 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Straży Honorowej Serca Bożego. 

Drogim Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszego kościoła i klasztoru, 
życzymy wielu łask Bożych wypraszanych przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK