Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

09.02.2020

V Niedziela Zwykła 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 NIEDZIELA ZWYKŁA
09 LUTEGO 2020

1. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie i wzywała do modlitwy, pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

2. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących, chorych i osamotnionych. W naszym kościele Mszę Świętą z nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 10.00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

3. Serdecznie zapraszamy do naszego Sanktuarium na adoracje Najświętszego Sakramentu w poniedziałki, po Mszy św. wieczornej.

4. W środę, 12 lutego odbędzie się Msza św., w intencji o uzdrowienie i uwolnienie, którą poprowadzi o. Pacyfik. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego sakramentu z modlitwą wstawienniczą.

5. W czwartek o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Czcigodnego Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby oraz o rychłą beatyfikację.

6 . W najblizszy piatek. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania z kl 6 i 7 o 18:45.

7. W przyszłą niedzielę po południu o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju. Po adoracji, odbędzie się modlitwa o uzdrowienie z namaszczeniem olejem św. Charbela. Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy pragną pomodlić się o pokój na świecie i w rodzinach.

8. Dzisiaj przed kościołem, przez złożenie dobrowolnej ofiary, możemy pomóc 13-letniej Klaudii, która będzie miała skomplikowany zabieg osteotomii kości. Koszt tej operacji będzie wynosił 132 tys. zł dlatego w imieniu rodziców Klaudii składamy serdeczne podziękowanie za wszelką pomoc.

9. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim artykuł wyjaśniający jak wielkie znaczenie ma Msza święta gregoriańska.

Drogim Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszego kościoła i klasztoru, życzymy wielu łask Bożych wypraszanych przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK