Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

27.10.2019

Ogłoszenia na XXX NZ 2019

OGŁOSZENIA
UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA
27 października 2019

1. W tym tygodniu w piątek – 1 listopada, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 i 13.30. 

2. Główna Msza św. na cmentarzu za zmarłych, będzie odprawiana o godz. 12.00. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się procesja żałobna z modlitwami za zmarłych. Dodatkowe Msze święte na cmentarzu o godz. 10.00 i o godz. 14.00.

3. W sobotę, 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte w tym dniu będą sprawowane o godz. 7.00, 8.00, 12.00 i 18.00. Wieczorem o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych, a po niej procesja żałobna z modlitwami za zmarłych na placu przed kościołem. 

4. W kościele, wyłożone są karty wypominkowe, na które wpisujemy imiona naszych drogich zmarłych i składamy je w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W ich intencji przez cały miesiąc listopad: 
• w piątki o godz. 6.30 – Droga Krzyżowa
• codziennie o godz. 17.15 - czytanie imion zmarłych; 
• o godz. 17.30 - modlitwa różańcowa; 
• i o godz. 18.00 - Msza św. sprawowana na sposób gregoriański czyli przez 30 dni. 
Niech pamięć o zmarłych, będzie wyrazem naszej wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności.

5. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Do chorych kapłani udadzą się dzień wcześniej, czyli w czwartek, 31 października od godz. 9.00. Msza św. w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa a także w int. Straży Honorowej Serca Bożego zostanie odprawiona również w Czwartek, 31 października, o godz. 18.00. 

7. W pierwszą sobotę miesiąca, 3 listopada, o godz. 10.00 rozpoczniemy Fatimski Różaniec pokutny w czasie którego zostaną odczytane intencje do Matki Bożej. O godz. 12.00 Msza w intencji Wspólnoty Żywego Różańca oraz. w intencji próśb, które zapisujemy na kartkach i składamy w kaplicy Matki Bożej Łaskawej.

8. W związku z przygotowaniami do Jubileuszu 25-lecia koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Łaskawej w naszym Sanktuarium, który będzie miał miejsce w przyszłym roku - 04 czerwca, w każdą pierwszą sobotę miesiąca odprawiamy nowennę przygotowującą nas do tego ważnego wydarzenia. W najbliższą sobotę Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi zaproszony kustosz z Sanktuarium z Włocławka o. Mariusz Dębiński. Zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian, a w szczególny sposób do wszystkich wspólnot, o aktywne włączenie się w przygotowania do jubileuszu i zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.

9. W Uroczystość Wszystkich Świętych nastąpi zmiana organizacji ruchu. Szczegóły powyższych zmian oraz praktyczne informacje, zamieszczone są w gablocie przed kościołem.

10. W przyszłą niedzielę, o godz. 16.00, odbędzie się Msza św. w intencji FZŚ.

11. W zakrystii jest do nabycia balsam kapucyński oraz prasa katolicka. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajduje się płyta z filmem pt. „Św. Bernadetta – Cud w Lourdes”.

Przyjaciołom, dobrodziejom, parafianom i sympatykom naszego kościoła i klasztoru życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i pogody ducha, oraz opieki Matki Bożej Łaskawej. Zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK