Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

08.03.2020

II Niedziela Wielkiego Postu 2020

OGLOSZENIA
2 Niedziela Wielkiego Postu
08 marca 2020 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00, odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci, które w tym roku przystąpią w naszym Sanktuarium do pierwszej komunii świętej.

2. Serdecznie zapraszamy na nowennę do św. Józefa, którą rozpoczynamy 10 marca, we wtorek, po Mszy św. wieczornej.

3. W najbliższą środę, 11 marca, o godz. 18.00, odbędzie się Msza świeta w intencji o uzdrowienie i uwolnienie. Po Mszy świętej odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą zakończona indywidualnym błogosławieństwem.

W CZASIE WIELKIEGO POSTU GORĄCO ZAPRASZAMY DO NASZEGO SANKTUARIUM
NA NABOŻEŃSTWA PASYJNE:

• w dni powszednie o godz. 6.30, Droga Krzyżowa;
• W niedzielę o godz. 16.30 Droga Krzyżowa i o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym;
• w środy o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży – zapraszamy dzieci przystępujące w naszej świątyni do pierwszej komunii świętej;
• w piątki zapraszamy na nabożeństwa pasyjne tzw. „Piątki Marcowe”. O godz. 8.00 Msza św. Bezpośrednio po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Na zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i uczczenie relikwii Krzyża św.

4. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.

5. W piątek, 13 marca, po mszy świętej wieczornej o godz. 18.45 odbędzie się spotkanie dla młodzieży klas 6 i 7 przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

6. Z naszego klasztoru, w dniach 27 – 28 czerwca, organizowana jest pielgrzymka do Sanktuariów Maryjnych na południowym wschodzie Polski m.in. do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Pacławskiej, gdzie znajduje się grób o. Wenantego Katarzyńca, nazywanego „polskim Charbelem”. Szczegółowy program pielgrzymki oraz nr tel. pod którym możemy się wpisać na wyjazd zamieszczone są w gablocie przed kościołem.

7. W dniach od 03 do 10 października br. organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Szczegóły zamieszczone są w Gablocie przed kościołem, a zapisy prowadzone są w zakrystii.

8. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego źródło.

Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszego kościoła i klasztoru
życzymy obfitości łask Bożych wypraszanych przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK