Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

15.03.2020

DRODZY PARAFIANIE, DOBROCZYŃCY i SYMPATYCY NASZEGO SANKTUARIUM!!!

Drodzy!
Z powodu wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego i ze względu na obowiązujące wraz z nim przepisy prawa państwowego jesteśmy w tym wyjątkowym czasie zobligowani do dostosowania naszego życia religijnego do zaleceń władz świeckich. Wprowadzone regulacje prawne – zarówno państwowe jak i kościelne /Dekret Metropolity Krakowskiego/ - mają na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa poprzez ograniczenie kontaktów między obywatelami. W kościołach Archidiecezji Krakowskiej i całego kraju, na Mszy świętej nie może zgromadzić się więcej niż 50 osób. Dlatego zwracam się z prośbą, aby na Mszy świętej uczestniczyły tylko rodziny oraz osoby, które zamówiły intencję mszy świętej. W związku z zaistniałą sytuacją zawieszone zostają, do odwołania, następujące nabożeństwa:

• w niedzielę o 16.30 droga krzyżowa i o 17.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym;
• w środy o 17.00 droga krzyżowa dla dzieci i młodzieży;
• w piątki nabożeństwa pasyjne tzw. „piątki marcowe”.

Bez zmian pozostają:

• msze św. w niedziele i w dni powszednie;
• nabożeństwa różańcowe o 17.30;
• nabożeństwa drogi krzyżowej w dni powszednie o 6.30

Z całego serca proszę Was o zrozumienie tej sytuacji i wynikających z niej wszelkich ograniczeń w naszej Wspólnocie Narodowej i Wspólnocie Kościoła. One są skutkiem wyjątkowej sytuacji w naszym kraju i na całym świecie. Nasze pokolenia, nigdy nie spotkały się z takim doświadczeniem. Stąd też trudno nam jest nieraz zrozumieć różne uwarunkowania, jakim podlegamy. Mimo wszystko ufajmy Bożej Opatrzności, oraz módlmy się, aby Bóg raczył oddalić od nas wszelkie choroby nieszczęścia a Matka Boża Łaskawa strzegła każdego z nas.

Św. Franciszku - Módl się za nami!
Św. Janie Pawle - Módl się za nami!
Św. S. Faustyno - Módl się za nami!

o. Jacek Biegajło - proboszcz i kustosz Sanktuarium.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK