Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

29.03.2020

V Niedziela Wielkiego Postu 2020

OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE 
5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
29 marca 2020 r.

1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu, w kościołach zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupiamy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd zachęta do rozważania Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali w swoich domach. 

2. Święta Wielkiej Nocy coraz bliżej i coraz więcej pytań mają wierni, którzy pomimo pandemii chcieliby się do nich należycie przygotować. Dlatego pragniemy poinformować, że w naszym Sanktuarium ze spowiedzi świętej można skorzystać codziennie w dni powszednie od godz. 9.00 do 12.00 i od godz. 15.00 do 17.00. Spowiedź odbywa się w miejscu do tego przygotowanym, jest to salka przy zakrystii, a wejście do niej znajduje się od strony placu, na którym parkują samochody. Na spowiedź świętą najlepiej umówić się telefonicznie, na konkretnie wyznaczoną godzinę. Dyżurny telefon zamieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii, facebooku i w gablocie przed kościołem.

3. Episkopat przypomina, że z racji epidemii kościół zaleca inne drogi pojednania. Jest nim akt żalu doskonałego. Katechizm Kościoła Katolickiego objaśnia, że „żal, który wypływa z miłości do Boga miłowanego nade wszystko, jest nazywany żalem doskonałym lub żalem z miłości. I taki żal odpuszcza grzechy powszednie. Przynosi on także przebaczenie grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera mocne postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, gdy tylko będzie to możliwe”. (nr 1452)

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek obchodzimy 15 rocznica odejścia do „Domu Ojca” Św. Jana Pawła II, jest to kolejna okazja do dziękczynienia za a dar życia i pontyfikat św. Jana Pawła II. W pierwszy piątek pierwszy raz nie przyjdą kapłani do chorych. W nagłych przypadkach jesteśmy do dyspozycji z posługą sakramentalną do osoby chorej, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10.00 fatimski różaniec pokutny i o godz. 12.00 Msza św. z nowenną przygotowującą nas do jubileuszu 25-lecia koronacji obrazu Pani naszej Łaskawej.

5. W modlitwie pamiętajmy o tych, którym wirus zabrał życie, tych którzy są zarażeni wirusem, ich Rodzinach, pamiętajmy o Lekarzach, Pielęgniarkach – całym świecie medycznym, wolontariuszach i wszystkim niosącym ofiarnie pomoc chorym.

Życzmy, aby Boże błogosławieństwo, które przyjmujemy, 
umacniało, krzepiło i dodawało sil a Maryja – Pani Łaskawa 
otacza opieką nasze rodziny.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK