Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

05.04.2020

Ogłoszenia Niedziela Palmowa

Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym przeżywać będziemy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Mając na uwadze nadzwyczajne okoliczności nie ma dzisiaj obrzędu poświęcenia palm. 

Z sakramentu pojednania w naszym Sanktuarium można skorzystać codziennie (do środy włącznie) w dni powszednie od godz. 9.00 do 12.00 i od godz. 15.00 do 17.00. Spowiedź odbywa się w salce przy zakrystii, a wejście do niej znajduje się od placu, na którym parkują samochody. Na spowiedź świętą najlepiej umówić się telefonicznie, na konkretnie wyznaczoną godzinę, gdyż w miejscu do tego wyznaczonym, będzie mogła przebywać tylko jedna osoba. Dyżurny telefon zamieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii, facebooku i w gablocie przed kościołem.

PROGRAM NA TRIDUUM PASCHALNE

W Wielki Czwartek, Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Wszystkie celebracje związane i Triduum Paschalnym będą zgoła inne od tych, które znamy. Wynika to z prawa państwowego i kościelnego. W wielki czwartek nie będzie adoracji przy ołtarzu zwanym ciemnicą.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 16.30. Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godzinie 17.00. Zgodnie z zaleceniem Ojca Świętego Franciszka z adoracją Krzyża nie łączymy składania ofiar na Ziemię Świętą. Kolekta na ten cel odbędzie się w dniu 13 września br. O godz. 20.30 odbędą się modlitwy 
w pierwszym dniu nowenny przed uroczystością Miłosierdzia Bożego i śpiew wszystkich trzech części Gorzkich Żali, Adoracja Pana Jezusa przy Grobie Pańskim do godz. 22.00. Liturgię wielkopiątkową uświetni występ Zespołu Sine Nomine.

W Wielką Sobotę, zgodnie ze wskazaniami Metropolity Krakowskiego i Konferencji Episkopatu Polski nie będzie w naszym Sanktuarium, podobnie jak w innych świątyniach tradycyjnego poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Jednakże przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego Biskupi proszą, aby w domach odmówić przygotowane odpowiednie modlitwy. Na internetowej stronie Sanktuarium zamieszczona jest modlitwa błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych. O godzinie 18.00 na placu kościelnym rozpoczniemy uroczystą celebrację Wigilii Paschalnej. Adoracja Pana Jezusa w tym dniu do godz. 22.00.

W przyszłą Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6.00 rano. 
Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Następne Msze św. o godz.: 9.00, 10.30, 12.00, 13.30 
i 18.00. Wszystkie nabożeństwa będą transmitowane przez internet.

Na dobre i owocne przeżycie Wielkiego Tygodnia przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK