Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

20.10.2019

Ogłoszenia na XXIX NZ 2019

OGŁOSZENIA
NIEDZIELA MISYJNA
20 października 2019

1. Kościół obchodzi dziś Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach w sposób szczególny pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, którzy zostawiwszy swoje domy i swoich bliskich, udali się do różnych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka.

2. Dzisiaj, o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój na świecie oraz w intencji wspólnoty modlitewnej „Matki Bożej Królowej Pokoju”. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa o uzdrowienie z błogosławieństwem oraz namaszczeniem olejem 
św. Charbela.

3. Zapraszamy nabożeństwa październikowe codziennie o godz. 17.30. W poniedziałki, na Różaniec o godz. 17.30, zapraszamy wszystkie dzieci, szczególnie te, które w naszym Sanktuarium przystąpią do I komunii św. Zapraszamy również młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

4. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. W kościele, wyłożone są karty wypominkowe, na które wpisujemy imiona naszych drogich zmarłych i składamy je w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W ich intencji przez cały miesiąc listopad w naszym Sanktuarium:

• w każdy piątek listopada o godz. 6.30 – Droga Krzyżowa;

• codziennie o godz. 17.15 - czytanie imion zmarłych;

• o godz. 17.30 - modlitwa różańcowa;

• i o godz. 18.00 - Msza św. sprawowana na sposób gregoriański, czyli przez 30 dni. 
Niech pamięć o zmarłych, będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności.

5. 26 października, tj. sobota, o godz. 10.00, ze szkoły podstawowej nr 1 w Wieliczce wyruszy „Korowód Świętych”, który przejdzie w marszu do naszego Sanktuarium. Korowód ma być zachętą dla dzieci i ich rodziców do poznawania własnych patronów jak również poznawania świętych Kościoła. Poprzez przybliżenie postaci świętych oraz ciekawe ukazanie historii ich życia chcemy udowodnić, że nie były to jedynie postacie z kart książek, lecz ludzie z krwi i kości, tacy jak my. Jednocześnie ma to być alternatywa dla rodziców, którzy nie chcieliby, aby ich pociechy brały udział w obchodzonych w wielu przedszkolach i szkołach zwyczajach Halloween. Już dzisiaj zachęcamy dzieci i rodziców do przygotowania odpowiednich strojów na czas przejścia korowodu i zapraszamy do wzięcia czynnego udziału w powyższym wydarzeniu.

6. W zakrystii jest do nabycia balsam kapucyński oraz prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Źródło. 

Przyjaciołom, Dobrodziejom, Parafianom i Sympatykom naszego kościoła i klasztoru, życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i pogody ducha, oraz opieki M. B. Ł.
Zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK