Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

19.04.2020

UROCZYSTOŚĆ MIŁOSZIERDZIA BOŻEGO 2020

UROCZYSTOŚĆ MIŁOSZIERDZIA BOŻEGO
19 kwietnia 2020 r

1. Dzisiaj przeżywamy w kościele Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Każdy z nas ma aż nazbyt wiele powodów do wdzięczności względem Boga, który nieustannie ogarnia nas pełnym miłości spojrzeniem. Zechciejmy zatem wniknąć w tajemnicę Jego Miłości, biorąc do ręki duchowy „Dzienniczek” św. Siostry Faustyny – Apostołki Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy też w dniu dzisiejszym do udziału w nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia, które rozpocznie się o godz. 15.00.

2. Jak zapewne wiemy od jutra w Mszach św. może uczestniczyć 1 osoba na 15m kwadratowych. Zatem w naszym Sanktuarium może uczestniczyć w Mszach św.: w kościele (z uwzględnieniem kapicy Matki Bożej i kruchty) - 27 osób; w krużgankach - 8 osób; na dziedzińcu przed kościołem - 120 osób, co daje nam łączną sumę 155 osób, z zachowaniem wszystkich obostrzeń dotyczących troski o nasze zdrowie i życie. Przypominamy o obowiązku noszenia masek - dotyczy to również kościoła.

3. Do naszego Sanktuarium została przywieziona niezwykła monstrancja „Królowa Pokoju” – autorstwa Mariusza Drapikowskiego, który wykonuje również korony i suknię dla naszej ikony Matki Bożej Łaskawej. Do końca kwietnia mamy możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w tej niezwykłej monstrancji. Adoracje odbywają się codziennie od godz. 15.00 do godz. 18.00 a w poniedziałki dodatkowo od godz. 18.30 do 21.00.

4. We wtorek, 21 kwietnia przypada drugi wtorek nowenny przed uroczystością św. Antoniego Padewskiego. Modlitwy nowennowe odbywają się bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00 przed wystawionym najświętszym sakramentem, jednakże bez procesji eucharystycznych.

5. W czwartek przypada Uroczystość św. Wojciecha Bp i Męczennika – Głównego Patrona naszej Ojczyzny a zarazem dzień imienin brata Jerzego, który na co dzień pracuje w naszym Liceum Franciszkańskim. Bratu Jerzemu życzymy Darów Ducha Świętego oraz spełnienia w życiu zakonnym i doświadczenia ludzkiej życzliwości

6. Przypominamy także, że w Sanktuarium mamy możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej przed każdą mszą świętą w salce przy zakrystii. Jedno z przykazań kościelnych mobilizuje nas do przeżycia Sakramentu Pojednania i Komunii Świętej w okresie Wielkanocy.

7. Wszystkim Parafianom, a także Dobroczyńcom i Sympatykom z serca dziękujemy, za każdy rodzaj wsparcia, którego doświadczamy w tych trudnych dla każdego z nas chwilach. Dziękujemy za ofiary, które wpłacacie na konto naszego klasztoru. Naszą wdzięczność pragniemy okazać Wam w naszych modlitwach przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej.

Trwajmy w Chrystusowej miłości starając się w codzienności okazywać miłosierdzie wszystkim znajdującym się w potrzebie. A w tym zadaniu niech nas wspiera Boże błogosławieństwo i prowadzi Pani nasza Łaskawa.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK