Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

03.05.2020

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA
03 maja 2020 r.
1. Dziś przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. Również dzisiaj
w naszej Ojczyźnie rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego.
2. W miesiącu maju w szczególny sposób, zwracamy się w modlitwie do Matki Najświętszej odmawiając Litanię Loretańską. W naszym Sanktuarium nabożeństwa majowe odbywają się po Mszy św. wieczornej oraz przy kapliczkach na terenie naszej parafii: na Os. Kościuszki - o godz. 19.00, na Os. Bogucice przy ul. Dębowej - o godz. 19.00 i na ul. Wygoda - o godz. 19.30.
3. W poniedziałek, 4 maja, imieniny obchodzi brat Florian, któremu życzymy Darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej Łaskawej i św. patrona na każdy dzień życia zakonnego.
4. We wtorek, przypada kolejny dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego Padewskiego. Modlitwy nowennowe odbywają się bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00, jednakże bez procesji eucharystycznych.
5. W środę, obchodzimy święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. W tym dniu o godz. 18.00 zostanie odprwaiona Msza św. zbiorowa za zmarłych.
6. W piątek, 08 maja, będziemy obchodzić uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika - patrona Polski.
7. Przypominamy, że w związku epidemią koronawirusa w nabożeństwach kościelnych może uczestniczyć 1 osoba na 15m kwadratowych. Należy przy tym pamiętać o wszystkich obostrzeniach dotyczących troski o nasze zdrowie i życie.
8. Od pierwszej niedzieli maja do ostatniej niedzieli września zapraszamy na Msze św. o godz. 20.00 do Kaplicy Porcjunkuli, która znajduje się w ogrodzie klasztornym. Uczestnicząc na Mszy św. przed kaplicą, pamiętajmy o zachowaniu minimum dwumetrowej odległości oraz o konieczności założenia masek.
9. Zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu, które w czasie trwania pandemii, odbywają się codziennie od godz. 15.00 do godz. 18.00, a w poniedziałki dodatkowo od godz. 18.30 do 21.00.
Całej Rodzinie Parafialnej oraz wszystkim sympatykom naszego klasztoru i kościoła oraz Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy
o modlitewnej pamięci.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK