Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

17.05.2020

VI Niedziela Wielkanocna 2020

OGŁOSZENIA
6 NIEDZIELA WIELKANOCNA
17 maja 2020 r.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju.

2. Od dzisiaj zwiększa się liczba osób, które mogą brać udział w uroczystościach religijnych.
Według nowych wytycznych w kościołach będzie mogła przebywać jedna osoba na każde 10 metrów kwadratowych. Oznacza to, że w naszym Sanktuarium będzie mogło przebywać 50 osób.

3. W związku z kolejnym etapem luzowania obostrzeń związanych z epidemią, wracają stałe nabożeństwa w naszej świątyni: w niedziele o godz. 6.30 wracają Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i w dni powszednie o godz. 7.00 Msze święte w kaplicy Matki Bożej Łaskawej. Z tej też racji transmisje Mszy świętych zostają zredukowane do jednej w niedzielę o godz. 10.30.

4. Jutro 18 maja przypada 100 Rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Niech ten dzień będzie wyrazem wdzięczności względem Boga za dar Jego życia. Z tej okazji w naszym Sanktuarium Msza św. dziękczynna zostanie odprawiona o godz. 18.00.

5. Z dniem jutrzejszym, codzienne adoracje Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00, będą odbywały się w kaplicy Matki Bożej Łaskawej, natomiast poniedziałkowe (po Mszy św. wieczornej) pozostają bez zmian.

6. W poniedziałek, 18 maja, imieniny obchodzi o. Eryk, któremu życzymy wszelkich łask, błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Łaskawej w życiu kapłańskim i zakonnym.

7. W miesiącu maju w szczególny sposób, zwracamy się w modlitwie do Matki Najświętszej odmawiając Litanię Loretańską. Nabożeństwa majowe odbywają się po Mszy św. wieczornej oraz przy kapliczkach na terenie naszej parafii: na Os. Kościuszki - o godz. 19.00, na Os. Bogucice przy ul. Dębowej - o godz. 19.00 i na ul. Wygoda - o godz. 19.30.

8. We wtorek, przypada kolejny dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego Padewskiego. Modlitwy nowennowe odbywają się bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00.

9. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

10. Zapraszamy na Msze św. o godz. 20.00 do Kaplicy Porcjunkuli, która znajduje się w ogrodzie klasztornym.

11. Zbliża się rocznica koronacji Cudownego obrazu Matki Bożej Łaskawej. Pragniemy poinformować, że Uroczystości Jubileuszowe 25-lecia koronacji, odbędą się w wyznaczonym terminie tj. w pierwszą sobotę miesiąca, 06 czerwca br. Na Mszy św. dziękczynnej o godz. 12.00 zostaną poświęcone nowe korony i suknia w którą zostanie przyozdobiony cudowny obraz Pani Łaskawej. Powyższa decyzja została podjęta dlatego, ponieważ wiele wskazuje na to, że zakaz organizowania imprez masowych będzie obowiązywał również przez miesiące wakacyjne i pod znakiem zapytania stoją kolejne miesiące po wakacjach. Dlatego zwracamy się do Was Drodzy Parafianie, Sympatycy oraz Czciciele Matki Bożej Łaskawej z powyższą informacją, dziękując jednocześnie za wszelkie gesty dobroci i życzliwości, za wsparcie duchowe i materialne. Z serca dziękujemy wszystkim Darczyńcom za ofiary pieniężne, które nadal są przekazywane i wpłacane na specjalnie utworzone konto, bez których powyższe dzieło nie zostałoby zrealizowane. Zwracamy się również z prośbą, o duchową łączność i modlitwę w intencji, o dobre przeżycie Jubileuszu 25-lecia koronacji, tym bardziej, że z racji trwającej pandemii, liczba uczestników Uroczystej Mszy świętej Dziękczynnej, będzie ograniczona. Jako wspólnota Konwentu Wielickiego zapewniamy o modlitewnej pamięci w Waszych intencjach. Niech Matka Boża Łaskawa– Księżna Wieliczki wyprasza Wam potrzebne łaski oraz otacza Was szczególną opieką.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK