Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

31.05.2020

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

OGŁOSZENIA
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
31 maja 2020

1. 04 czerwca obchodzić będziemy 25 rocznicę koronacji Obrazu Matki Bożej Łaskawej. Główne Uroczystości Jubileuszowe odbędą się w najbliższą sobotę, 06 czerwca o godz. 12.00. W trakcie uroczystej Mszy świętej dziękczynnej, Ksiądz Biskup Damian Muskus dokona poświęcenia nowych koron oraz sukni, w którą zostanie przyozdobiony cudowny obraz Pani Łaskawej. Suknia i korony zostały wykonane przez pracownię Mariusza i Kamila Drapikowskich z Gdańska, jako wotum wdzięczności Matce Bożej za ponad czterowiekową opiekę nad naszym górniczym miastem. Powyższe dzieło nie zostałoby zrealizowane, bez udziału wszystkich Darczyńców, dlatego serdecznie dziękujemy za dary w postaci biżuterii oraz ofiary pieniężne, które zostały przekazane i nadal są wpłacane na utworzone w tym celu konto. W intencji wszystkich Ofiarodawców oraz Dobrodziejów naszego Sanktuarium w Uroczystość Jubileuszową o godz. 12.00, zostanie odprawiona Masza święta dziękczynna.

2. Na Mszy św. o godz. 7.00, odmawiamy nowennę do Matki Bożej przed Jubileuszem Koronacji.

3. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 10.30 nastąpi uroczyste odczytanie aktu zawierzenie swego życia Jezusowi przez ręce Maryi. Akt zawierzenia, zostanie wspólnie odczytany w Kaplicy, przed cudownym obrazem Matki Bożej Łaskawej.

4. We wtorek, przypada 8 dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego Padewskiego. Nowenna odmawiana jest bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00.

5. W pierwszy piątek czerwca, kapłani od godz. 9.00 udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Po południu o godz. 18.00 Msza św. w intencji Arcybractwa Straży Honorowej Serca Bożego. W tym dniu modlimy się również w intencji misji franciszkańskich.

6. Pierwsza Komunia odbędzie się w naszym Sanktuarium 20 czerwca. Przymiarka strojów komunijnych i próba spowiedzi odbędzie się 2 czerwca: o godz. 17.00 -klasa III C; o godz. 18.00 - klasa III A oraz dzieci spoza Szkoły Podstawowej nr 1; o godz. 19.00 - klasa III B. Więcej informacji na temat prób i Pierwszej Komunii św. można znaleźć na stronie internetowej naszego Sanktuarium.

7. Kończy się okres wielkanocny, zachęcamy zatem do skorzystania ze spowiedzi świętej, codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą. Od 1 czerwca, czyli od jutra, spowiedź odbywać się będzie przy konfesjonałach.

8. Zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00, w kaplicy Matki Bożej Łaskawej, a w poniedziałki po Mszy św. wieczornej.

9. W niedziele, od maja do końca września zapraszamy na Msze św. o godz. 20.00 do Kaplicy Porcjunkuli.

Życzenia zdrowia i obfitości Bożych łask przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Niech Matka Boża Łaskawa – Księżna Wieliczki, której Jubileusz 25-lecia obchodzimy w tym tygodniu, wyprasza Wszystkim potrzebne łaski w życiu osobistym i rodzinnym.

Pokaż mniej

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK