Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

07.06.2020

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Ogłoszenia
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
07 czerwca 2020

1. Wczoraj, 06 czerwca br. obchodziliśmy Uroczystość Jubileuszową 25-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej. Minione pokolenia doświadczały Jej miłości i Matczynej troski. Również i my wiele Jej zawdzięczamy, dlatego jako wotum wdzięczności, obraz Pani Wielickiej został przyozdobiony nową suknią, którą poświęcił ks. bp Damian Muskus. Jako wspólnota konwentu wielickiego pragniemy wyrazić nasze dziękczynienie, wszystkim uczestnikom wczorajszej uroczystości. Nasze podziękowanie kierujemy w sposób szczególny wspólnocie „Królowej Pokoju” która ofiarowała złotą różę Matce Bożej. Dziękujemy Górnikom za dwie górnicze lampy wykonane z soli. Dziękujemy wspólnocie Kecharitomene, która zaangażowała się w przygotowania do uroczystości Jubileuszowych poprzez tzw. „Wtorki z Kecharitomene”. Dziękujemy wszystkim wspólnotom za przekazane ofiary pieniężne, za zaangażowanie i trud włożony w ramach przygotowań do Jubileuszu. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy wspierali powyższe dzieło modlitwą, darami w postaci biżuterii oraz ofiarami. Drodzy czciciele Matki Bożej, trwajmy nadal przy Niej, jak dzieci przy Matce, by dać dowód naszego dziękczynienia, czci i miłości. Polecamy Was wszystkich Jej opiece, niech Pełna Łaski wyprasza Wam potrzebne dary na drodze zbawienia i będzie niezawodną ostoją w Waszych potrzebach.

2 We wtorek, przypada 9 dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego Padewskiego. Nowenna odmawiana jest bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00.

3. W czwartek – 11 czerwca - obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.00, 13.30 i 18.00. Ze względu na procesję, nie będzie Mszy świętej o godz., 12.00 jak również o godz. 20.00 ze względu na koncert „Solnego Uwielbienia”.

4. W tym roku wspólna procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy dla mieszkańców naszego miasta i okolic rozpocznie się w naszym Sanktuarium Mszą św. o godz. 10.00. Zapraszamy wspólnoty do przygotowania ołtarzy przy bramie i przy ul. Mickiewicza. Dywan z kwiatów przy bramie układa FZŚ. Wraz z parafią św. Klemensa zapraszamy dzieci do sypania kwiatów w czasie procesji. Prosimy o przygotowanie sztandarów, chorągwi i feretronów. Prosimy również dzieci o zabranie z klasztoru ozdób procesyjnych. W tym roku, procesja przejdzie ulicami: Kosiby, Mickiewicza, Powstania Warszawskiego oraz Sikorskiego do Rynku Górnego, gdzie zostanie odprawiona Msza święta. Straż Miejska i Policja zwracają się z prośbą o nieparkowanie aut na ulicach, gdzie będzie przechodzić procesja.

5. W naszym sanktuarium, przez Oktawę Bożego Ciała, po Mszy św. wieczornej będą odbywały się procesje Eucharystyczne połączone z nabożeństwem czerwcowym, na które serdecznie zapraszamy.

6. Wraz z Urzędem Miasta i Gminy Wieliczka oraz Wielickim Centrum Kultury, zapraszamy na koncert SOLNE UWIELBIENIE. Koncert odbędzie się w naszym Sanktuarium w Uroczystość Bożego Ciała, o godz. 19.30. Szczegółowe informacje dotyczące tego wielkiego wydarzenia, zamieszczone są na plakatach oraz na stronie internetowej: solneuwielbienie.pl.

7. W sobotę, 13 czerwca, przypada Uroczystość Odpustowa ku czci św. Antoniego z Padwy. Msze św. w tym dniu odprawiane będą o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00. Po południu o godz. 16.00 nabożeństwo z błogosławieństwem dzieci i oddaniem ich w opiekę św. Antoniego. O godz. 18.00 uroczysta Msza św., której przewodniczyć będzie o. Kamil Kuraś, który w naszym Sanktuarium odbywała praktykę diakońska. Po Mszy św. odbędzie się procesja eucharystyczna i błogosławieństwo prymicyjne. Serdecznie zapraszamy asystę z feretronami, ministrantów oraz dziewczynki do sypania kwiatów. Poświęcenie lilii i chleba św. Antoniego, na każdej Mszy św. W tym dniu przypada drugi dzień fatimski. Różaniec fatimski rozpoczniemy o godz. 17.30. Procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej będzie połączona z procesją Eucharystyczną i nabożeństwem czerwcowym.

8. Pierwsza Komunia w naszej parafii odbędzie się 20 czerwca. Wszelkie informacje na temat prób i Pierwszej Komunii św. można znaleźć na stronie internetowej naszego Sanktuarium.

9. Zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00, w kaplicy Matki Bożej Łaskawej, a w poniedziałki po Mszy św. wieczornej.

10. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Gość niedzielny”, a w nim artykuł poświęcony naszemu Sanktuarium z racji Jubileuszu.

Drogim Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszego kościoła i klasztoru, jak również solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wielu łask Bożych wypraszanych przez wstawiennictwo M.B.Ł.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK