Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

14.06.2020

XI Niedziela Zwykła

OGLOSZENIA
11 niedziela zwykła
14 czerwca 2020 r
1. W dniu dzisiejszym pragniemy podziękować Bogu i Matce Najświętszej, za miniony czas, tak bogaty w duchowe wydarzenia. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie zaangażowali się w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Dziękujemy Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich, za piękny dywan z kwiatów przy pierwszym ołtarzu. Panu Jackowi Woźniakowi i Wacławowi Śliwie, za ustawienie ołtarza, Liturgicznej Służbie Ołtarza, wszystkim Paniom i Panom noszącym sztandary, baldachim, chorągwie i feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty i rodzicom tych dzieci, oraz wszystkim uczestnikom procesji. Dziękujemy również organizatorom i uczestnikom Koncertu „Solne Uwielbienie”, które odbyło się w naszym Sanktuarium w Uroczystość Bożego Ciała, Pracownikom Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka na czele z Panem Burmistrzem. Ostatnie dni, bogate w wydarzenia liturgiczne, skłaniają również do podziękowania wszystkim czcicielom Świętego Antoniego Padewskiego, dlatego dziękujemy o. Erykowi, za głoszone Słowo Boże przez dziewięć wtorków nowenny, ku czci tegoż świętego i wszystkim jej uczestnikom. W tym miejscu, jeszcze raz składamy dziękczynienie za Jubileusz 25-lecia koronacji, tym wszystkim, którzy wspierają nasze Sanktuarium duchowo i materialnie, niech Matka Boża Łaskawa wyprasza Wam potrzebne Łaski i będzie niezawodną pomocą w Waszych potrzebach.
2. Przez najbliższy tydzień (do czwartku włącznie) przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej odbywają się procesje Eucharystyczne połączone z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich czcicieli Najświętszego Sakramentu do czynnego udziału w oktawie, szczególnie asystę z feretronami, oraz dzieci do sypania kwiatów.
3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Zapraszamy w tym dniu do uczestnictwa we Mszach Świętych o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.
4. 20 czerwca, czyli w najbliższą sobotę, odbędzie się w naszym Sanktuarium Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Wszelkie informacje dotyczące tego wydarzenia, można znaleźć na stronie internetowej naszego Sanktuarium.
5. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju. Po adoracji, odbędzie się modlitwa o uzdrowienie z namaszczeniem olejem św. Charbela.
6. W zakrystii jest do prasa katolicka: „Gość niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Źródło”.
Wszystkim Parafianom Dobrodziejom oraz Sympatykom naszego kościoła i klasztoru, życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, Pani naszej Łaskawej oraz wstawiennictwa Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK