Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

12.07.2020

XIV Niedziela Zwykła 2020

OGŁOSZENIA
14 NIEDZIELA ZWYKŁA
05 lipca 2020 r

1. Dzisiaj, zgodnie z zaleceniem Abpa Marka Jędraszewskiego, we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej odbywa się zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień po ostatnich ulewach, które nawiedziły m.in. Małopolskę. W naszym Sanktuarium ofiary na ten cel będzie można złożyć po każdej Mszy św.

2. W czwartek, 9 lipca o godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Czcigodnego Sługi Bożego brata Alojzego Kosiby. Prośby można składać w kaplicy Pana Jezusa Miłosiernego przy zakrystii.

3. Biuro Radia Maryja przy tutejszym Sanktuarium organizuje coroczną pielgrzymkę na Jasną Górę dnia 14 lipca. Zapisy w Biurze Radia Maryja w niedzielę od 08.00 do 10.30 i w środy od 17.00 do 18.00.

4. 06 sierpnia br. wyruszy z Wawelu na Jasną Górę Jubileuszowa 40-sta Piesza Pielgrzymka Krakowska. Zapisy do naszej Franciszkańskiej grupy nr 7 można dokonać w Krakowie, przy kościele św. Anny.

5. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza Ogólnopolską Pielgrzymkę Wspólnot Franciszkańskich do Częstochowy. Wyjazd 18 lipca (sobota). Więcej informacji w gablocie przed kościołem.

6. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.

W tym tygodniu patronują nam:

- w poniedziałek, bł. Maria Teresa Leduchowska, patronka dzieł misyjnych;

- w środę, św. Jan z Dukili, prezbiter;

- w czwartek, święci męczennicy, Mikołaj Picka, Willada i Towarzysze;

- w piątek, Weronika Giuliani, dziewica;

- w sobotę, św. Benedykt, patron Europy.

Wszystkim przyjaciołom, dobrodziejom, parafianom i sympatykom naszego kościoła
i klasztoru życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i pogody ducha. Dzieciom i młodzieży radosnego i bezpiecznego czasu wakacyjnego wypoczynku.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK