Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

12.07.2020

XV Niedziela Zwykła 2020

OGŁOSZENIA 
15 NIEDZIELA ZWYKŁA
12 lipca 2020 r
1. Dziś kolejna lipcowa niedziela,
w czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego.
2. Dziękujemy wszystkim
darczyńcom za ofiary przekazane w ubiegłą niedzielę na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień po ostatnich ulewach, które nawiedziły Małopolskę. Zebrano na ten cel 2 tys. 876 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
3. W poniedziałek, 13 lipca przypada
kolejna rocznica objawień fatimskich. O godz. 17.30 będziemy modlić się odmawiając Fatimski Różaniec Pokutny. O godz. 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP i w intencjach Wspólnoty Nieustającego Różańca. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej na placu kościelnym, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy i prosimy o przyniesienie świec na procesję.
4. W czwartek, 16 lipca w kalendarzu
liturgicznym obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Wspomnienie nawiązuje do klasztoru na Górze Karmel, z którego zakonnicy dotarli do Europy i zaczęli upowszechniać zwyczaj noszenia szkaplerza Najświętszej Maryi Panny jako znaku zbawienia i ratunku w niebezpieczeństwach. Poświęcenie i założenie szkaplerzy odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00 w kaplicy Matki Bożej Łaskawej.
5. 06 sierpnia br. wyruszy z Wawelu
na Jasną Górę Jubileuszowa 40-sta Piesza Pielgrzymka Krakowska. Zapisy do naszej Franciszkańskiej grupy nr 7 można dokonać w Krakowie, przy kościele św. Anny.
6. W zakrystii jest do nabycia
prasa katolicka.
W tym tygodniu patronują nam:
- w poniedziałek, święci pustelnicy, Andrzej Świerad i Benedykt;
- w środę, św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła;
- w czwartek, Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel;
- w sobotę, św. Szymon z Lipnicy.
Wszystkim przyjaciołom, dobrodziejom, parafianom i sympatykom naszego kościoła i klasztoru życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i pogody ducha. Dzieciom i młodzieży radosnego i bezpiecznego czasu wakacyjnego wypoczynku.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK