Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

19.07.2020

XVI Niedziela Zwykła 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16 NIEDZIELA ZWYKŁA
19 lipca 2020 r

1. Dzisiaj rozpoczyna
się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będziemy święcić nasze pojazdy. Ofiary składane przy okazji będziemy mogli przeznaczyć na Ogólnopolską Akcję „Św. Krzysztof” – wspierając w ten sposób misjonarzy.

2. Również w przyszłą niedzielę, 26 lipca,
w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

3. W piątek, 24 lipca
w liturgii wspominamy św. Kingę, dziewicę, patronkę górników oraz miasta Wieliczki.

4. 25 lipca, w sobotę
czcimy świętego Jakuba Apostoła oraz świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. W modlitwach pamiętajmy o solenizancie, rektorze naszego Liceum Franciszkańskiego - o. Krzysztofie, który z racji wspomnienia patrona obchodzi w tym dniu swoje imieniny.

5. W dniach 23 - 24 lipca tj. czwartek w godz. od 8.00 do 18.00 i w piątek
w godzinach od 8.00 do 13.00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórkę prowadzi Firma „ Green Office Ecologic”, która współpracuje m.in. z Sekcją Polską Papieskiego Stowarzyszenia „ Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Poprzez swoją działalność związaną z przetwarzaniem zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odzysku surowców udało się sfinalizować wiele projektów humanitarno - edukacyjnych oraz wesprzeć Polskich Misjonarzy – Księży, Zakonników, Siostry Zakonne, a także Świeckich Wolontariuszy, niosących posługę ludziom poza granicami Polski. Zużyty sprzęt będzie można składać na placu przy klasztorze, gdzie zazwyczaj parkujemy swoje samochody.

6. W niedzielę, 02 sierpnia, przypada w naszym sanktuarium uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli, z tej okazji w piątek, 24 lipca o godz. 18.00 rozpoczynamy w naszym Sanktuarium nowennę przed Uroczystością Odpustową Matki Bożej Anielskiej.

8.W zakrystii jest do nabycia
prasa katolicka.

Wszystkim przyjaciołom, dobrodziejom, parafianom i sympatykom naszego kościoła
i klasztoru życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i pogody ducha. Dzieciom i młodzieży radosnego i bezpiecznego czasu wakacyjnego wypoczynku.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK