Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

09.08.2020

XIX Niedziela Zwykła 2020

OGŁOSZENIA
19 NIEDZIELA ZWYKŁA
09 SIERPNIA 2020
1. Przeżywamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Być może nasza wstrzemięźliwość, połączona z modlitwą, wyprosi łaskę odwrócenia się od tego nałogu tym, którzy sami są za słabi, by ten problem rozwiązać.
2. W czwartek, 13 sierpnia, przypada kolejny Dzień Fatimski, kiedy to Maryja gorąco wzywała do modlitwy różańcowej i pokuty. Zapraszamy na godz. 17.30; będziemy modlić się odmawiając Fatimski różaniec pokutny przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, o godz. 18.00 Msza św. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej na placu kościelnym, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy i prosimy o przyniesienie świec na procesję.
Również w czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Czcigodnego Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby oraz o rychłą beatyfikację.
3. W sobotę, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą”, święto Wojska Polskiego, wprowadzone dla upamiętnienia wspomnianej wcześniej bitwy, a także dożynki, czyli dziękczynienie za zbiory oraz błogosławieństwo kwiatów ziół i zbóż. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy Świętej pobłogosławimy bukiety ziół, kwiatów, warzyw i zboża.
4.W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.
W tym tygodniu patronują nam:
- w poniedziałek, św. Wawrzyniec, diakon i męczennik;
- we wtorek, św. Klara z Asyżu, która z rąk św. Franciszka otrzymała habit zakonny;
- w piątek, św. Maksymilian Kolbe, prezbiter i męczennik obozu koncentracyjnego w Auschwitz, założyciel Niepokalanowa.
W naszych modlitwach pamiętajmy o współbraciach przebywających na kwarantannie, nie mają żadnych objawów choroby i czują się dobrze, polecajmy w szczególny sposób o. Artura który przebywa w szpitalu i również czuje się znacznie lepiej, niech Matka Boża Łaskawa - Księżna Wieliczki wyprosi im łaskę zdrowia i szybkiego powrotu do swoich zajęć i obowiązków.
Przypominamy, że nasz kościół został poddany dezynfekcji dlatego zwracamy się z prośbą, aby przed wejściem do świątyni zakładać maski i dezynfekować dłonie.
Na progu nowego tygodnia, wszystkim życzymy obfitości łask Bożych w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Pani naszej Łaskawej.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK