Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

30.08.2020

XXII Niedziela Zwykła 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

30 sierpnia 2020 r.

 

1. Dziś przypada 22. niedziela w ciągu roku i jest to zarazem ostatnia niedziela miesiąca sierpnia, z czym wiąże się również koniec wakacji. Przed nami coraz bliżej nowy rok szkolny. 

 

2. Na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy do kościoła dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły na Msze Święte, w czasie których modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym i katechetycznym:


W poniedziałek 31 sierpnia

- o godz. 18.00 Msza św. dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Wieliczce;

We wtorek 1 września 

- o godz. 8.00 Msza św. dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego;

- o godz. 12.00 Msza św. dla uczniów z naszego Liceum Franciszkańskiego;

- o godz. 18.00 Msza św. dla uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego;

 

3. W każdą niedzielę, do końca września zapraszamy na Msze św. o godz. 20.00 w Kaplicy Porcjunkuli, w ogrodzie klasztoru.

 

4. Serdecznie zapraszamy do naszego Sanktuarium na adoracje Najświętszego Sakramentu. Adoracje odbywają się w poniedziałki, po Mszy św. wieczornej i trwają do godz. 21.00, zakończone błogosławieństwem i apelem jasnogórskim.

5. W pierwszą środę miesiąca o godzinie 18.00 Msza św. zbiorowa za naszych drogich zmarłych. Kartki z imionami zmarłych można składać do puszki przy ołtarzu św. Franciszka. 

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Po południu o godz. 17.00 spotkanie kandydatów ministrantów i lektorów, o godz. 17.30 spowiedź dla dzieci i młodzieży, a o godz. 18.00 Msza Św. dla nich. Również o godz. 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Straży Honorowej Serca Bożego oraz Ojca św., Ojczyzny, Radia Maryja i wszystkich dzieł przy nim powstałych. 

 

7. W pierwszą sobotę miesiąca, 5 września, o godz. 10.00 rozpoczniemy Fatimski Różaniec pokutny w czasie którego zostaną odczytane intencje do Matki Bożej. O godz. 12.00 Msza w intencji Wspólnoty Żywego Różańca oraz. w intencji próśb, które zapisujemy na kartkach i składamy w kaplicy Matki Bożej Łaskawej.

 

8. W przyszłą niedzielę 6 września po Mszy św. o godz. 12.00, odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci, które w tym roku przystąpią w naszym Sanktuarium do pierwszej komunii świętej. 

Również  przyszłą niedzielę, o godz. 16.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, zakonów franciszkańskich oraz w intencji misji franciszkańskich.

 

Wszystkim przyjaciołom, dobrodziejom, parafianom i sympatykom naszego kościoła i klasztoru życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i pogody ducha.  Dzieciom i młodzieży radosnego i bezpiecznego czasu powrotu do szkoły.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK