Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

06.09.2020

XXIII Niedziela Zwykła 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

06 września 2020

 

1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli września, po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 16.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

W każdą niedzielę, do końca września zapraszamy na Msze św. o godz. 20.00 w Kaplicy Porcjunkuli, w ogrodzie klasztoru.

2. We wtorek przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecajmy Bożej opatrzności, za przyczyną Matki Bożej, przyszłoroczne plony.

3. W środę w liturgii wspominamy bł. Anielę Salawę, patronkę FZŚ.

4. W czwartek o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby oraz o rychłą beatyfikację.

5. W sobotę przypada wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny. Naszą obecność na Mszy Świętej sobotniej potraktujmy jako nasz prezent imieninowy dla Matki Bożej i dowód wdzięczności. 

6. W przyszłą niedzielę, 13 września przypada kolejny Dzień Fatimski, kiedy to Maryja gorąco wzywała do modlitwy różańcowej i pokuty. Zapraszamy na godz. 17.30; będziemy modlić się odmawiając Fatimski różaniec pokutny przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, o godz. 18.00 Msza św. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej na placu kościelnym, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy i prosimy o przyniesienie świec na procesję.

7 W imieniu Abp. Marka Jędraszewskiego zapraszamy na XXVIII pielgrzymkę rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniu 13 września br. 

8. Decyzją Papieża Franciszka, tegoroczna zbiórka ofiar na utrzymanie sanktuariów w Ziemi Świętej, z powodu epidemii koronawirusa, została przeniesiona z Wielkiego Piątku i odbędzie się w całym Kościele w najbliższą niedzielę 13 września, tj. w wigilię święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Projekty związane z tą kolektą obejmują wiele konkretnych rozwiązań, aby wyznawcy Chrystusa w Ziemi Świętej nie zostali osamotnieni, a dary naszych serc niech się dla nich staną czytelnymi znakami świateł solidarności, miłości i nadziei.

9. W dniu wczorajszym w godzinach wieczornych odszedł do wieczności kard. Marian Jawoski, ostatni z żyjących współkoronatorów cudownego obrazu Matki Bożej Łaskawej. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

10. Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce Zawraca się z prośbą o baczniejsze zwrócenie uwagi wśród seniorów. Oszuści modyfikują znane metody wyłudzania pieniędzy „na policjanta” i „na wnuczka” Mimo licznych apeli, zdarzają się osoby, które dają się oszukać. Policja cały czas apeluje o ostrożność w kontraktacje z osobami, które dzwonią do nas, przedstawiają się za rodzinę i żądają pieniędzy. Uczulamy seniorów aby nigdy nie oddawali swoich pieniędzy osobom których nie znają. 

Na progu nowego tygodnia, wszystkim życzymy obfitości łask Bożych w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym, zdrowia, Bożego błogosławieństwa

i opieki Pani naszej Łaskawej.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK