Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

20.09.2020

XXV Niedziela Zwykła 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

20 WRZEŚNIA 2020

 

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju.

 

2. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. Wieczornej  Serdecznie zapraszamy do naszego Sanktuarium na adoracje Najświętszego Sakramentu. Adoracja potrwa do godz. 21.00, zakończone błogosławieństwem i apelem jasnogórskim.

 

3. We wtorek, w archidiecezji krakowskiej wspomnienie obowiązkowe bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy. Po mszy świętej o godz. 8.00 Modlimy się w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy. Prośby i podziękowania można składać do puszki przy jego ołtarzu 

 

4. W liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą. Po Mszy Świętej spotykamy się na środowej Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby wypraszać potrzebne nam łaski.

 

5. W Piątek, 25 września, po Mszy świętej o godz. 18.00 rozpoczynamy nowennę przed uroczystością świętego Franciszka z Asyżu.

 

6. Pragniemy poinformować o dacie I Komunii Św. dla dzieci z naszej parafii. To 1 maja 2021 roku. a sakrament bierzmowania zostaniecie udzielony przez O. Bp. Damiana Muskusa w dniu 28 października br. na Mszy Św. o godz. 18. 

 

7. W przyszłą niedzielę po raz ostatni w tym roku odprawimy Mszy św. o godz. 20.00 w kaplicy Porcjunkuli. 

 

8. Fundacja Komisariatu Ziemi Świętej z serca wyraża swoją wdzięczność wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę włączyli się poprzez modlitwę i złożone ofiary na rzecz utrzymania sanktuariów w Ojczyźnie Chrystusa oraz w realizację różnych dzieł, które od ośmiu wieków prowadzą na tamtych terenach duchowi synowie św. Franciszka z Asyżu. 

 

9. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz  nowy miesięcznik dla dzieci „Staś” wydawnictwa św. Stanisława BM w cenie 8 zł. 

 

Przyjaciołom, dobrodziejom, parafianom i sympatykom naszego kościoła i klasztoru życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i pogody ducha, oraz opieki M. B. Ł.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK