Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

27.09.2020

XXVI Niedziela Zwykła 2020


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

27 WRZEŚNIA 2020

 

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki.

 

2. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Po mszy świętej o godz. 8.00 Modlimy się w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy. Prośby i podziękowania można składać do puszki przy jego ołtarzu. 

 

3. Październik, jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe, które będą odprawiane codziennie od czwartku, o godz. 17.30. Za odmówienie części różańca, można uzyskać odpust zupełny. We wtorki na różaniec zapraszamy wszystkie dzieci, przygotowujące się do pierwszej komunii św. oraz młodzież, która w naszym Sanktuarium przystąpi do sakramentu bierzmowania. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

 

4. 01 października, obchodzimy liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, która jest patronką misji katolickich.

 

5. 02 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów jest to również pierwszy piątek miesiąca.Kapłani, od godz. 9.00, udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Po południu o godz. 17.30 spowiedź dla dzieci i młodzieży, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji Arcybractwa Straży Honorowej Serca Bożego oraz w intencji Ojca Świętego, Rodziny Radia Maryja i Telewizji Trwam. W tym dniu modlimy się również w intencji misji franciszkańskich i wspieramy je swoimi ofiarami. Po Mszy św. wieczornej w Aniołeczku odbędzie się spotkanie Drużyny św. Franciszka. Zapraszamy szczególnie dzieci klas IV.

 

6. W pierwszą sobotę miesiąca, 03 październikao godz. 10.00 rozpoczniemy fatimski różaniec pokutny. O godz. 12.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej oraz w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. 

 

7. W sobotę, 3 października, rodzina franciszkańska spotyka się w wigilię uroczystości  na nabożeństwie zwanym "Transitus". Upamiętnia ono śmierć św. Franciszka z Asyżu, który zmarł w nocy 3 października 1226 r. przy kapliczce Porcjunkuli - kolebce Zakonu Franciszkańskiego. Z tej racji, po Mszy św. wieczornej, udamy się do kaplicy Porcjunkuli, która znajduje się w ogrodzie naszego klasztoru, aby tam w atmosferze ciszy i skupienia przeżyć pamiątkę błogosławionej śmierci św. Ojca Franciszka.

 

8. W przyszłą niedzielę 4 października, obchodzimy w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci św. Ojca Franciszka z Asyżu. W tym dniu można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. 

 

9. Od Przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 20.00 w kaplicy Porcjunkuli.

 

10. Od 2 października w kinie Campus w Wieliczce będzie wyświetlany film: „Wojtyła. Śledztwo”. Więcej informacji w gablocie.

 

11. Wszystkim Parafianom, a także Dobroczyńcom i Sympatykom naszego Sanktuarium z serca dziękujemy za ofiary, które zostały wpłacone na konto naszego klasztoru w minionym miesiącu. Z naszej strony zapewniamy o modlitewnej pamięci w Waszych intencjach.

 

Całej Rodzinie Parafialnej, wszystkim sympatykom naszego klasztoru i kościoła oraz Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, niech Matka Boża – Księżna Wieliczki wyprasza Wam potrzebne łaski.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK