Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

04.10.2020

XXVII Niedziela Zwykła 2020


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻ

27 NIEDZIELA ZWYKŁA

4 PAŹDZIERNIKA 2020

 

1. Dziś przeżywamy Uroczystość odpustową w naszej parafii Świętego Franciszka z Asyżu. Jest On ojcem wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatykiem, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła. Z tej racji można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, wspomnijmy go w naszych modlitwach.

2. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Za odmówienie części różańca, można uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach. 

We wtorki, na różaniec zapraszamy wszystkie dzieci, szczególnie te, które w naszym Sanktuarium przystąpią do I komunii św. oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

3. W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską.  

4. We wtorek po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, którzy w minionym roku szkolnym rozpoczęli przygotowanie w kościele z P. Beatą. W piątek po Mszy św. o godzinie 18.00 spotkanie dla kandydatów, którzy w tym roku rozpoczynają przygotowania. 

5. W środę Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to również dzień naszej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W pierwszą środę miesiąca o godzinie 18.00 Msza św. zbiorowa za naszych drogich zmarłych. Kartki z imionami zmarłych można składać do puszki przy ołtarzu św. Franciszka. 

6. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski. Tradycyjnie, będziemy mogli złożyć dobrowolną ofiarę na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z najuboższych rodzin. 

7. W kościele, wyłożone są kartki wypominkowe, na które wpisujemy imiona naszych drogich zmarłych i składamy je w zakrystii lub kancelarii parafialnej. 

8. W związku z ciągle wzrastającą ilością zachorowań na COVID 19 w naszym województwie przypominamy wszystkim, aby zachowywać ostrożność. Prosimy, aby w miejscach publicznych, w tym także tutaj w naszym kościele zawsze mieć założone maski, które przykrywają nos i usta. Na ile to możliwe zachowujcie dystans. Prosimy również o modlitwę w intencji ustania epidemii.

 

Na rozpoczynający się tydzień wszystkim Przyjaciołom, Dobrodziejom, Parafianom i Sympatykom naszego kościoła i klasztoru życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i pogody ducha. Niech Święty Franciszek z Asyżu - Patron naszego Zakonu i naszej Parafii wyprasza Wam i Waszym Rodzinom potrzebne łaski w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym.

Pokój i Dobro! 

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK