Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

11.10.2020

XXVIII Niedziela Zwykła 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 NIEDZIELA ZYKŁA

11 października 2020

1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października  – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. Tradycyjnie, przed kościołem możemy złożyć dobrowolną ofiarę na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z najuboższych rodzin.

2. We wtorek przypada ostatni w tym roku Dzień Fatimski. Nabożeństwo Fatimskie rozpoczniemy o godz. 17.30. O godz. 18.00 Msza św., a po niej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej. 

3. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą.

4. W nadchodzący czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.

5. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe, które odbywają się codziennie o godz. 17.30. Zwłaszcza we wtorki  zapraszamy na różaniec dzieci i młodzież. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach. 

6. W tym tygodniu patronują nam: we wtorek – bł. Honorat  Koźmiński; w czwartek - św. Teresa od Jezusa;  w piątek – św. Jadwiga Śląska;  w sobotę -  św. Ignacy Antiocheński. 

7. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. W kościele, wyłożone są karty wypominkowe, na które wpisujemy imiona naszych drogich zmarłych i składamy je w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W ich intencji przez cały miesiąc listopad w naszym Sanktuarium będziemy się modlić: 

  • w każdy piątek listopada o godz. 6.30 – Droga Krzyżowa;
  • codziennie o godz. 17.15 - czytanie imion zmarłych; 
  • o godz. 17.30 - modlitwa różańcowa; 
  • i o godz. 18.00 - Msza św. sprawowana na sposób gregoriański, czyli przez 30 dni.

Niech pamięć o zmarłych, będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności.

8. Składamy serdeczne podziękowanie Zarządowi Kopalni Soli „Wieliczka” za dar 4 lamp górniczych, które zostały zawieszone w kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki, jako wotum z okazji 25 rocznicy koronacji naszego obrazu. Symbol górniczych lamp jest widzialnym znakiem i symbolem łączności modlitewnej i duchowej ludności górniczej z naszym klasztorem i czczonym w nim obrazie.

9. Od 10 października br. Miasto i Gmina Wieliczka, podobnie jak cała Polska, znajduje się w „żółtej strefie”. W związku ze wzrostem zagrożenia epidemicznego Zawracamy się z prośbą do mieszkańców o przestrzeganie obowiązujących zasad sanitarnych, zwłaszcza: obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, częstej dezynfekcji dłoni. Wspólnie zadbajmy o nasze zdrowie!

Na rozpoczynający się tydzień wszystkim Przyjaciołom, Dobrodziejom, Parafianom 

i Sympatykom naszego kościoła i klasztoru życzymy Bożego błogosławieństwa, 

w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK