Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

18.10.2020

XXIX Niedziela Zwykła 2020


DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

18 października 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii.

2.W dniu dzisiejszym przeżywamy też święto patronalne Służby Zdrowia w dniu św. Łukasza. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie. We wtorek wspominamy w liturgii św. Jana Kantego, w środę bł. Jakuba Strzemię, w czwartek św. Jana Pawła II, w piątek św. Jana Kapistrana. 

3. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe, które odbywają się codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy. 

4. Decyzją księdza biskupa termin bierzmowania w naszej parafii zostaje zawieszony i przesunięty na spokojniejszy czas. 

5. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. W kościele, wyłożone są karty wypominkowe, na które wpisujemy imiona naszych drogich zmarłych i składamy je w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W ich intencji przez cały miesiąc listopad w naszym Sanktuarium będziemy się modlić: 

  • w każdy piątek listopada o godz. 6.30 – Droga Krzyżowa;
  • codziennie o godz. 17.15 - czytanie imion zmarłych; 
  • o godz. 17.30 - modlitwa różańcowa; 
  • i o godz. 18.00 - Msza św. sprawowana na sposób gregoriański, czyli przez 30 dni. 

6. W związku z wejściem naszego miasta w „strefę czerwoną” i w trosce o zdrowie swoje i bliźnich prosimy, aby w naszym kościele zawsze mieć założone maski, które przykrywają nos i usta. Na ile to możliwe zachowujcie dystans. Prosimy również o modlitwę w intencji ustania epidemii.

7. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka. Nowy numer Miesięcznika „Staś” 

Przyjaciołom, dobrodziejom, parafianom i sympatykom naszego kościoła i klasztoru

życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i pogody ducha, oraz opieki M. B. Ł.

Zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK