Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

25.10.2020

XXX Niedziela Zwykła 2020

OCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

30 NIEDZIELA ZYKŁA

25 października 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Ostatnia niedziela października w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga. 

2.W poniedziałek o Mszy świętej wieczornej serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w adoracji Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 21.00 (zakończenie błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim).

3. We wtorek o mszy świętej o godz. 8.00 Modlimy się w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy. Prośby i podziękowania można składać do puszki przy jego ołtarzu.

4. W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. 

5. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. Msze św. w tym dniu będą sprawowane w porządku niedzielnym. Dodatkowo są planowane Msze św. na cmentarzu za zmarłych, będą odprawiane o godz. 10.00, 12.00 i 14.00. Nie będzie procesji żałobnej z modlitwami za zmarłych. Wszystkie informacje dotyczące uroczystości Wszystkich Świętych także informacje Zarządu Cmentarzy Komunalnych są dostępne w gablotach parafialnych, na stronie internetowej (poniżej) i na cmentarzu. Jeśli przed 1 listopada zajdą jakieś zmiany to informacje o tym przekażemy za pomocą naszej strony internetowej i parafialnego Facebooka. Prosimy, aby zajrzeć tam w tygodniu.

6. W kościele, wyłożone są karty wypominkowe, na które wpisujemy imiona naszych drogich zmarłych i składamy je w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W ich intencji przez cały miesiąc listopad: 

  • w piątki o godz. 6.30 – Droga Krzyżowa
  • codziennie o godz. 17.15 - czytanie imion zmarłych; 
  • godz. 17.30 - modlitwa różańcowa; 
  • i o godz. 18.00 - Msza św. sprawowana na sposób gregoriański czyli przez 30 dni. 

Niech pamięć o zmarłych, będzie wyrazem naszej wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności.

7. Przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

8. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że codziennie w naszym sanktuarium o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę. 

9. Na YouTube możemy odszukać link "Klasztor Franciszkanów Wieliczka" codzienna transmisja na żywo różańca o godz. 17.30 i Mszy Świętej o godz. 18.00 oraz niedzielnej Mszy Świętej o godz. 10.30 

10. Prosimy dbajcie o siebie. Zachowujcie dystans, dezynfekujcie ręce, noście maski. Niech ten trudny czas nas nie podzieli, ale stanie się czasem umocnienia w Chrystusie Panu i we wspólnocie Kościoła.

Przyjaciołom, dobrodziejom, parafianom i sympatykom naszego kościoła i klasztoru życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i pogody ducha, oraz opieki Matki Bożej Łaskawej. 

Zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu.

 

Zarząd Cmentarza Komunalnego w Wieliczce przedstawia informację dotyczącą organizacji uroczystości dnia Wszystkich Świętych 2020 r.

 

1) Zmiana w organizacji ruchu drogowego będzie obowiązywała od godziny 6:00 dnia 31 października (sobota) do godziny 22:00 dnia 1 listopada (niedziela).
2) W dniach 30.10 (piątek) – 2.11 (poniedziałek) Cmentarz będzie czynny całą dobę. Od dnia 3.11 Cmentarz będzie zamykany o godz. 17:00 wg czasu zimowego, zgodnie z Regulaminem Cmentarza.
3) Biuro ZCK czynne będzie w dniu 1 listopada w godz. od 8:00 do 16:00, aby umożliwić odwiedzającym zasięgnięcie informacji o lokalizacji grobu, stanie prawnym grobu lub uiszczenie opłaty.
4) W dniu 1 listopada, w związku z obostrzeniami w strefie czerwonej, tradycyjny harmonogram Mszy Świętych na Cmentarzu Komunalnym w Wieliczce może ulec zmianie. Prosimy o śledzenie informacji na bieżąco.
5) Coroczna kwesta organizowana przez Społeczny Komitet Ratowania Zabytków Cmentarza Komunalnego w Wieliczce nie będzie przebiegała w tradycyjny sposób. Zbiórka środków na ratowanie zabytków wielickiej nekropolii odbędzie się do 3 skarbon umieszczonych na terenie cmentarza. Lokalizacja skarbon:
– przed Kaplicą – Domem Pogrzebowym,
– na bramie wejściowej od strony parkingu przy ul. Niecałej,
– na bramie wejściowej ul. Piłsudskiego.
6) Całkowity zakaz prac kamieniarskich będzie obowiązywał od dnia 29.10 – 2.11.2020r.
7) W dniu 1 listopada autobusy komunikacji miejskiej będą kursować wg rozkładu obowiązującego w niedziele i święta. Będzie uruchomiona dodatkowa linia autobusowa nr 804, która będzie kursować tylko 1 listopada.

8) Punkt Medyczny będzie znajdował się w budynku Kaplicy Głównej, czynny będzie w dniu 1 listopada od godziny 7:00 do 20:00.

9) Lokalizacja punktów czerpania wody:

– studnia przy bramie głównej na Cmentarz od strony ul. Niecałej,

– studnia przy Kaplicy Głównej,

– kran od strony ul. Czarnochowskiej,

– studnia na „nowej części” Cmentarza.

10) Lokalizacja toalet:

– parking przy ul. Niecałej,

– Kaplica Główna,

– droga pomiędzy „starą” i „nową” częścią Cmentarza,

– „nowa” część Cmentarza.

11) W dniu 1 listopada będzie nieodpłatnie udostępniony parking pomiędzy ul. Słowackiego i Sienkiewicza, na tyłach sklepu „Biedronka”.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK