Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

01.11.2020

Wszystkich Świętych 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1 LISTOPADA 2020

1.Wdzisiejszą Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele sprawowane są jak w każdą niedzielę. Nie będzie zapowiadanych Mszy św. na cmentarzu. Dziś i jutro cmentarze są zamknięte. Intencje mszalne przyjęte do odprawienia na cmentarzu, będą odprawione w kościele.

O godz. 17.15 wypominki, o 17.30 Różaniec i o 18.00 pierwsza Msza św. w intencji zmarłych wypominanych w naszej parafii.

2. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Msze św. rano o godz. 7.00, 8.00. Wieczorem o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych, a po niej procesja żałobna z wypominkami na placu przed kościołem.

3.We wtorek będziemy przeżywać wspomnienie Zmarłych Braci, Sióstr, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu Franciszkańskiego a w środę wspomnienie św. Karola Boromeusza.

4. Przez cały miesiąc listopad duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu. 

5. W tym tygodnie przypadają dni odnowy wewnętrznej. Kapłani, udadzą się z posługą sakramentalną do chorych; o. Artur w czwartek, o. Leon w piątek. Pierwszy piątek miesiąca po południu od godz. 17.15 okazja do spowiedzi, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji Arcybractwa Straży Honorowej Serca Bożego oraz w intencji Ojca Świętego, Rodziny Radia Maryja i Telewizji Trwam. W tym dniu modlimy się również w intencji misji franciszkańskich. 

6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10.00 rozpoczniemy fatimski różaniec pokutny. 
O godz. 12.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej oraz w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. 

7. W przyszłą niedzielę, o godz. 16.00, zostanie odprawiona Msza św. w intencji Sióstr i Braci z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. 

8. W zakrystii i w kancelarii przyjmujemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych na wypominki roczne i miesięczne.

9. Od jutra przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok. Nie ma rezerwacji. 

10. Przypominamy o zachowywaniu wymogów w związku z epidemią: o dystansie, dezynfekcji rąk i maskach.

W intencji naszych drogich zmarłych:

Wieczny odpoczywanie racz zmarłym dać Panie –

a światłość wiekuista niechaj im świeci /3X

Przez Miłosierdzie Boże, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK