Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

15.11.2020

XXXIII Niedziela Zwykła 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

33 NIEDZIELA ZWYKŁA

15 listopada 2020

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich z ustanowienia papieża Franciszka. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.

2. We wtorek wspominamy w liturgii św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę, patronkę FZŚ; w środę bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę; w czwartek bł. Salomeę, dziewicę; w piątek św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; w sobotę Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

3. Przypominamy, że przez cały miesiąc listopad modlimy się za naszych drogich zmarłych. O godz. 17.15 czytamy imiona zmarłych zgłoszonych na wypominki, a w ich intencji o godz. 17.30 modlitwa różańcowa i o godz. 18.00 Msza św.

4. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

5. W zakrystii i w kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje na 2021 rok.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK