Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

29.11.2020

I niedziela Adwentu 2020

OGLOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

29 listopada 2020

1. Rozpoczynamy Adwent, który jest duchowym czasem przygotowania na przyjście Chrystusa – Zbawiciela Świata. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Wzorem i przykładem adwentowego oczekiwania jest Maryja Niepokalanie Poczęta, której uroczystość przypada 8 grudnia. Do tej uroczystości przygotowujemy się odmawiając codziennie nowennę po Mszy św. wieczornej.

2Dziś przed kościołem, FZŚ zbiera ofiary na pomoc świąteczną dla ubogich rodzin naszej parafii. Bóg zapłać za wsparcie tej akcji i solidarność z potrzebującymi.

 3. Od jutra rozpoczynamy roraty o godz. 6.45. Msza św. roratnia będzie transmitowana na kanale you tube franciszkanie wieliczka. Jutro przypada święto św. Andrzeja, Apostoła. Swoje imieniny będzie świętował o. Andrzej. Polecajmy Solenizanta w naszych modlitwach. W czwartek wspominamy w liturgii św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

4. Zapraszamy do naszego Sanktuarium na adoracje Najświętszego Sakramentu. Adoracje odbywają się w poniedziałki, po Mszy św. wieczornej i trwają do godz. 21.00, zakończone błogosławieństwem i apelem jasnogórskim. W naszych modlitwach prośmy o ustanie epidemii oraz o zgodę i pokój w naszej Ojczyźnie.

5. W pierwszą środę miesiąca, o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za naszych drogich zmarłych

6. W piątek, 4 grudnia, obchodzimy wspomnienie św. Barbary, patronki górników. W naszych modlitwach zawierzajmy wszystkich górników oraz pracowników Kopalni Soli w Wieliczce.

7. W tym tygodniu w pierwszy piątek kapłani od godz. 9.00 udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Po południu o godz. 17.30 spowiedź dla dzieci i młodzieży, a o godz. 18.00 Msza św. dla nich oraz w intencji Arcybractwa Straży Honorowej Serca Bożego. W tym dniu modlimy się również w intencji misji franciszkańskich. W sobotę od godz. 10.00 rozpoczniemy różaniec fatimski. O godz. 12.00 Msza św.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Koła Pszczelarskiego w Wieliczce oraz w intencji rodzin pszczelarzy. O godz. 16.00 Msza św. w intencji FZŚ i misji franciszkańskich. Będzie to także dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek przed kościołem.

 9.Dziś rozpoczyna się kolejna edycja ogólnopolskich 33-dniowych internetowych rekolekcji Oddanie33, które przygotowują do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem Panu Jezusowi. Rekolekcje kończą się aktem zawierzenia Maryi.  Zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach i do oddania się Maryi. To zaproszenie kierujemy szczególnie do młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania Wszystkie informacje są podane na naszej parafialnej stronie internetowej. W zakrystii można nabyć za dobrowolną ofiarą książkę, która jest pomocą w  rekolekcjach.

10 . W zakrystii  można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne i świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. 

11.Parafia w Raciborsku, zaprasza na całonocne czuwanie z modlitwą różańcową w intencji kapłanów. Czuwanie rozpocznie się Mszą świętą w sobotę 5 grudnia o godz. 18.00.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Dziękujemy też za ofiary wpłacane na konto klasztoru. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK