Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

06.12.2020

II Niedziela Adwentu 2020

OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

06 grudnia 2019

1. Drugą niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary możemy składać do puszek przy wyjściu z kościoła. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu podczas każdej Mszy św.

2. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej codziennie o godz. 6.45. Jest możliwość uczestniczenia w nich poprzez internet. Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny jeszcze dziś i jutro po Mszy św. wieczornej.

3. Jutro wspominamy w liturgii św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

4. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Patronki i Królowej Zakonu Franciszkańskiego. Msze św. o godzinie 7.00, 8.00, 12.00 i 18.00. Kancelaria parafialna we wtorek z racji uroczystości będzie nieczynna.

5. W czwartek o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby oraz o rychłą beatyfikację.

6. W niedzielę 20 grudnia o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju.

7. W zakrystii i kruchcie kościoła, można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne i świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

8. Zachęcamy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami. W dni powszednie spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą.

9. W ubiegłą niedzielę Franciszkański Zakon Świeckich zebrał 5 tys. 18 zł, na pomoc świąteczną. Za zebraną kwotę zakupiono bony żywnościowe, dla rodzin potrzebujących z naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Podziękowanie składamy również Pani Urszuli i Wojciechowi Śliwom z Firmy PALEO za wsparcie tej szlachetnej akcji.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Dziękujemy też za ofiary wpłacane na konto klasztoru. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK