Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

10.11.2019

Ogłoszenia na XXXII NZ 2019

OGŁOSZENIA
32 NIEDZIELA ZWYKŁA
10 listopada 2019

1. Jutro, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci.

2. W czwartek o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby. Prośby można składać w kaplicy przy zakrystii jak również na stronie internetowej.

3. W miesiącu listopadzie pamiętajmy o naszych drogich zmarłych. Wyrazem tej pamięci są między innymi wypominki za zmarłych, zarówno listopadowe, jak i roczne. W naszej świątyni przez cały miesiąc listopad o godz. 17.15 czytamy imiona zmarłych, a w ich intencji o godz. 17.30 modlitwa różańcowa i o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa. 

4. Dzisiaj, swojego patrona czci o. Leon, któremu życzymy błogosławieństwa Bożego w żuciu kapłańskim i zakonnym oraz wszelkich łask wypraszanych przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej.

5. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godzinie 12.00, odbędzie się poświęcenie książeczek dla dzieci, które w naszym Sanktuarium przygotowują się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Po Mszy św. spotkanie w auli św. JPII z rodzicami i dziećmi.

6. Również w przyszłą niedzielę po południu o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju. Po adoracji, odbędzie się modlitwa o uzdrowienie z namaszczeniem olejem św. Charbela. 

7. W zakrystii, możemy nabyć kalendarz na Nowy Rok ze zdjęciami naszego Sanktuarium, Balsam Kapucyński oraz prasę katolicką.

8. Serdecznie zapraszamy na kiermasz książek dla dzieci i dorosłych, który odbędzie się w auli św. Jana Pawła II, w dniach od 17 do 24 listopada. W ofercie wydawnictw Znak, Jedność oraz WAM proponujemy różne wydania Biblii dla dzieci i młodzieży, książki historyczne oraz o świętych, książeczki do modlitwy, wiele opracowań pomocnych w dobrym przygotowaniu i przeżyciu spowiedzi świętej, poradniki i wiele ciekawych książek kulinarnych; wszystkie tytuły w promocyjnych cenach, z dużym rabatem!
Zapraszamy również na promocyjną sprzedaż nowej książki o naszym Bracie Alojzym, pt. Kromka chleba słodka jak plaster miodu, której autorem jest p. Iwona Jeleń. 
Kiermasz rozpocznie się w przyszłą niedzielę, oferta będzie dostępna po każdej Mszy świętej; w dni powszednie zapraszamy po Mszach świętych o godz. 8:00 i 18:00.

9. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. FZŚ będzie prowadził zbiórkę ofiar na rzecz ubogich z racji przypadającego Trzeciego Światowego Dnia Ubogich.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz inne ważne rocznice, składamy z serca płynące życzenia 
„Pokoju i Dobra”, opieki Matki Bożej Łaskawej 
oraz obfitości wszelkich łask Bożych.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK