Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

20.12.2020

IV Niedziela Adwentu 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ADWENTU

20 GRUDNIA 2020

1. Powoli kończy się Adwent. W czwartek, w Wigilię Bożego Narodzenia, po Mszy św. o godz. 8.00 zakończenie nowenny do Dzieciątka Jezus. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00 i 8.00. W wigilijny wieczór nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

2. Jutro, w poniedziałek od godz. 9.00,  kapłani udadzą się do chorych ze spowiedzią  i Komunią św. przedświąteczną. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

3. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. W naszych wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania i zgody. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu. Tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. O północy zapraszamy wszystkich parafian i gości na pasterkę. Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić radością z Bożego Narodzenia.

W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego.

4. W sobotę, 26 grudnia, drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana. Msze św.  również w porządku niedzielnym.

5. Już dziś informujemy, że ze względu na pademię wizyty duszpasterskiej, zwanej „kolędą” w formie tradycyjnej w tym roku nie będzie. W ramach „kolędy” będą spotkania w świątyni.  Zgromadzeni na tej nietypowej „kolędzie”, wspólnie, w jedności i braterstwie będziemy uczestniczyć w celebracji Eucharystii i w obrzędzie błogosławieństwa rodzin oraz modlić się w intencji naszej Ojczyzny i Kościoła. Rozpoczniemy zapraszanie na Mszę św. dedykowaną poszczególnym rodzinom naszej parafii  od 4 stycznia 2021 roku..

6. Spowiedź przedświąteczna w naszym Sanktuarium w poniedziałek, wtorek i środę od 6.15 do 10.00 i od 16.00 do 19.00 a w wigilię tylko do południa od 6.15 do 12.00.

7. W zakrystii, można zaopatrzyć się w prasę katolicką, świece wigilijne oraz opłatki. 

8. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia pasterka w kaplicy św. Kingi w Kopalni Soli „Wieliczka” odbędzie się w niewielkim górniczym gronie. W nabożeństwie można natomiast uczestniczyć online na kanale kopalni w serwisie you tube.  Początek mszy św. i transmisji na żywo o godz. 8:00 w wigilijny poranek. Po wejściu na stronę youtube.pl należy odszukać kanał kopalni lub wpisać w wyszukiwarkę link: www.youtube.pl/kopalniawieliczka   

Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom i Sympatykom naszego Sanktuarium, życzymy wszelkich łask Bożych oraz dobrego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK