Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

27.12.2020

Uroczystość Świętej Rodziny 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTO ŚW. RODZINY: JEZUSA MARYI I JÓZEFA

27 GRUDNIA 2020

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela kończącego się 2020 roku, jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. 

2. Jutro przypada święto świętych Młodzianków, męczenników. W czwartek, 31 grudnia zakończenie starego roku. Podczas nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego o godzinie 17.15, podziękujemy Bogu za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny w Nowym Roku. 

3. W piątek, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2021. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy Świętych - jak w każdą niedzielę.

4. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10.00 rozpoczniemy Fatimski Różaniec pokutny – trzy części. O godz. 12.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej i w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Rodziny Radia Maryja. 

5. W przyszłą niedzielę, 3 stycznia przypada 82 rocznica śmierci Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby. O godz. 10.30 odprawimy uroczystą Mszę św.  prosząc o jego rychłą beatyfikację. O godz. 16.00 Msza św. w intencji FZŚ i misji franciszkańskich.

6.Wizyta duszpasterska, zwana kolędą odbędzie się  tego roku w zmienionej formie. Od 4 stycznia będziemy zapraszać mieszkańców z poszczególnych ulic do naszego kościoła na  Mszę św. o godz. 18.00, która będzie sprawowana w ich intencji. Po Mszy św. będzie można zabrać do domu wodę święconą  oraz złożyć ofiarę. Zachęcamy aby spotkanie z Bogiem przedłużyć  modlitwą w domu. Przygotować odświętnie stół, zaśpiewać kolędę, kropiąc mieszkanie wodą święconą.

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy w Nowym Roku zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg Wam błogosławi i obdarza swoją łaską w całym 

Nowym 2021 Roku.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK